Denník SaS


Billboardy (všetky)

Dvojaký meter ministra Richtera

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) pozastavil správne konanie o odobratí akreditácie zariadeniu Čistý deň, lebo vraj nemá dostatok argumentov, dôvodov a zistení. Napriek masívnym podozreniam a výpovediam, svojim politickým rozhodnutím láme odborné odporúčanie jeho vlastnej komisie, ktorá sa už v septembri uzniesla na tom, že zariadeniu treba odobrať akreditáciu. Pričom je zaujímavé, že v iných prípadoch ministerstvo koná ihneď. Poukazujeme na prípad súkromného detského domova vo Veľkých Kozmálovciach.

Smerácki advokáti majú svoj vlastný tunel

Ukazuje sa, že Finančná správa SR je pod vplyvom ministerstva vnútra pod vedením Roberta Kaliňáka, ktorý tam organizuje tendre. Ide o dve externé zmluvy s advokátskymi kanceláriami v rozsahu pol milióna eur. Pritom jedna bola uzavretá v čase, keď Slovenskom otriasala kauza Bašternák. Najzaujímavejší je však samotný opis zákazky. Je smiešne, že finančná správa namiesto toho, aby lepšie odmenila svojich zamestnancov, rozdáva peniaze externým firmám za pochybných okolností. Vyzývame políciu a generálnu prokuratúru, aby preverila naše informácie, či nedošlo k porušeniu zákona.

Kauza Čistý deň by bola sprataná zo stola

Výbor NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny vykonal poslanecký prieskum v galantskom resocializačnom zariadení Čistý deň, v priebehu ktorého sa poslanci oboznámili s mnohými nečakanými informáciami. Dnes viem, že toto katastrofálne nastavenie systému, ktoré kontroluje samo seba, je obrovským nebezpečenstvom pre všetky deti, ktoré doňho spadnú. Dovoľuje to, aby aj pri naozaj vážnych porušeniach zákona, boli veci potichu spratané zo stola.

Ponúkame 18 vylepšení volebného systému

Ponúkame 18 vylepšení volebného systému, ktoré pomôžu spravodlivým spôsobom zistiť, čo chce väčšina.

Koalícia schválila Dankov náhubkový zákon

Naďalej tvrdíme, že je pochybná ústavnosť nového rokovacieho poriadku. Urobíme to, čo sme už avizovali, obrátime sa na Ústavný súd SR. A v prípade, že nám budú upierané demokratické práva obrátime sa aj na Európsky súd pre ľudské práva. S každým jedným podnetom. Nikto nám nemôže zobrať to, čo nám garantuje ústava.

V Novákoch prevádzkujú bez povolenia

Predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová (SaS) zvoláva na štvrtok (8.12.) mimoriadne rokovanie. Dôvodom je opätovná prevádzka starého bloku uhoľnej elektrárne v Novákoch, ktorý už takmer rok nemá čo dymiť. Na rokovaní by mal byť aj minister životného prostredia László Solymos (Most-Híd) a minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD).

Školská reforma už nie je v rukách ministra

Je veľmi nešťastné, že v súčasnosti do prípravy Národného projektu rozvoja, výchovy a vzdelávania a kompetencií ministra školstva Petra Plavčana zasahuje predseda vlády Robert Fico. Už niekoľkokrát sme upozorňovali, že k školstvu sa má vyjadrovať minister, lebo on je zodpovedný za riadenie a výsledky rezortu.