Denník SaS


Billboardy (všetky)

V energetike vládne chaos, ponúkame riešenia

Už niekoľko týždňov Slovensko traumatizujú vysoké ceny energií, ktoré spôsobil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). V každej demokratickej krajine je platba a faktúra výsostne záležitosťou dodávateľa s odberateľom a nikto by nemal vstupovať do týchto vzťahov. Veríme, že upratovanie na týchto postoch, ktoré boli často udeľované ako trafiky aj ľuďom bez odbornosti, nenechá na seba dlho čakať. Zároveň apelujeme na predsedu ÚRSO Jozefa Holjenčíka, aby nečakal zbytočne na príkazy z úradu vlády alebo od prezidenta SR a v záujme všetkých spotrebiteľov z postu odstúpil.

Korupcia v teplárenstve poodhalila cenník Smeru

Požiadame Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) o opätovné prešetrenie novely zákona o tepelnej energetike vo veci podozrenia z trestného činu korupcie, konkrétne podplácania a prijímania úplatku. Tvrdíme, že vyšetrovateľ z NAKA sa s niektorými našimi argumentmi stotožnil, s niektorými z nášho pohľadu nepracoval dostatočne dôsledne.

Predstavili sme zdravotnícky tím, pripraví reformu

Zdravotníctvo je dlhodobo zanedbávané, rozkrádané a má nízku úroveň služieb. Je to jedna z našich priorít a do konca roku 2017 plánujeme pripraviť komplexnú reformu. Dnes sme predstavili tím, ktorý bude na tom pracovať. Ponuku prijal aj bývalý minister zdravotníctva SR Rudolf Zajac. Tím bude viesť predseda SaS Richard Sulík.

Papaláši dehonestujú vojenské hodnosti, zabráňme tomu

Prezident SR by mal odvolať Jozefa Holjenčíka

Odovzdali sme do prezidentskej kancelárie podanie na preskúmanie nezávislosti regulačného úradu, pretože máme vážne podozrenie, že tento úrad nie je nezávislý a nekoná nezávisle tak, ako mu to ukladá zákon. Ten hovorí, že regulačný úrad musí byť nezávislý a nemôže počúvať, prihliadať ani rozhodovať v zmysle odporúčaní a rozhodnutí tretích strán. Minulotýždňový zásah premiéra Roberta Fica svedčí o opaku.

Objavili sme unikátny tunel v eurofondoch

Situácia v čerpaní eurofondov je na Slovensku taká zlá, že nikdy nebola horšia. Najhoršie je však na ministerstve pôdohospodárstva. Výzvy stoja, nedodržiavajú sa harmonogramy, peniaze sa nečerpajú, no platíme dvakrát za to isté. Považujeme to za veľkú nehoráznosť a budeme konať.

Vláda si z ľudí strieľa - drahšie energie sú vlastne lacnejšie

Voličov Smeru-SD veľký test dôvery. Konkrétne pri cenách energií, ktoré sú podľa Roberta Fica stabilné a podľa jeho dôverníka na regulačnom úrade Jozefa Holjenčíka majú dokonca klesnúť. Desiatky konkrétnych podnetov, ktoré dostávame od občanov, podložené rozpisom zálohových platieb, však hovoria o dramatickom opaku. V niektorých prípadoch ide o zvýšenie aj o dvetisíc percent.