Denník SaS


Billboardy (všetky)

V Hornej Nitre dýchajú karcinogénny vzduch, konať včera bolo neskoro

Vyzvali sme ministra životného prostredia Lászloa Sólymosa (Most-Híd), aby čím skôr vykonal kontrolu na prevádzke elektrárne v Novákoch. Dnes má totiž skončiť tzv. testovacia prevádzka tretieho bloku v tejto elektrárni, kde dochádza k spaľovaniu uhlia z Hornonitrianskych baní Prievidza. V tejto veci poslanci za SaS podali aj trestné oznámenie, nakoľko išlo o spustenie prevádzky bez povolenia a bez splnenia sprísnených emisných limitov.

Drogy neberieme, obvinenia sú prejav zúfalstva

SaS tu nie je na detinské prekáračky, raz a navždy jeho falošnú obavu o naše zdravie vyvrátim. „Pred malou chvíľou som absolvoval test na prítomnosť psychotropných látok, a bol negatívny. Žiadne drogy som nevzal a ani neberiem. Týmto považujem každú ďalšiu narážku Roberta Fica na drogy v SaS len za zúfalú snahu zakryť vlastnú neschopnosť, vlastné chyby a vlastné kauzy. Áno, aj tú otrasnú štatistiku výsledkov činnosti špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika," povedal na tlačovej besede predseda SaS Richard Sulík.

Výkon špeciálneho prokurátora je na hanbu, je čas konať

Premiér usvedčený z klamstva, faktúry musíte zaplatiť

Predseda vlády SR Robert Fico opäť raz oklamal obrovské množstvo ľudí. Teatrálne trhal faktúry a odkazoval ľudí zahodiť ich do koša, no dnes sa dozvedáme, že to neplatí a vysoké faktúry za energie ľudia musia zaplatiť.

Podávame trestné oznámenie v súvislosti s vysokými faktúrami za energie

Tyran z bratislavskej župy musí preč

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo by mal odvolať z úradu riaditeľa odboru investičných činností, správy majetku a verejného obstarávania v BSK Jána Keselého pre napadnutie pracovníčky bratislavského Divadla Aréna.

Začíname zbierať podpisy, chceme odvolanie R. Fica

Poslanci za OĽaNO-NOVA a SaS začali zbierať podpisy pod návrh na zvolanie mimoriadnej schôdzi s jediným bodom a to, návrh na vyslovenie nedôvery Robertovi Ficovi pre kauzu s energiami.

Ombudsman by mal byť v ľudských právach skúsený

Kandidátka na verejného ochrancu práv Janka Šípošová celým svojim životom dokázala, že vždy stála na strane práv slabších, je bojovníčkou za spravodlivosť a je aj občianskou aktivistkou, ktorá bojuje proti krivdám komunizmu. Veľmi sa tešíme, že práve toto nasadenie môže byť kontinuitou toho, čo priniesla odchádzajúca ombudsmanka Jana Dubovcová.

Návrh na vyslovenie nedôvery Robertovi Ficovi

Bol to práve predseda vlády a strany Smer-SD Robert Fico, ktorý umožnil Jozefovi Holjenčíkovi písať zákony, sedieť na dvoch stoličkách v obrovskom konflikte záujmov. Sme presvedčení, že Robert Fico o všetkom vedel, lebo boli to aj jeho nominanti, ktorí do rozhodnutí vstupovali. Tvrdíme, že všetci spolu hrali s ľuďmi špinavú hru a cieľom malo byť nahrávanie ziskov distribučným spoločnostiam. Chceme vyvodenie zodpovednosti.

Podpálenie auta člena SaS je návrat do mečiarizmu

V nedeľu nadránom zhorelo auto člena strany Sloboda a Solidarita a poslanca mestského zastupiteľstva v Púchove Lukáša Ranika. Polícia skonštatovala cudzie zavinenie a začala trestné stíhanie. Vzhľadom na to, že Ranik stojí za odhaľovaním tunelovania mestského majetku bývalým vedením mesta Púchov, je vysoko pravdepodobné, že páchateľov treba hľadať v týchto súvislostiach. Myslí si to predseda SaS Richard Sulík.

Vládna koalícia nahráva extrémizmu

Smer-SD berie ľuďom nádej, že sa normálnymi demokratickými prostriedkami dá bojovať proti korupcii. Smer oslabuje boj proti mafii, proti organizovanému zločinu a proti korupcii. Vyzývame preto Roberta Fica, aby sa okamžite odsťahoval z bytového komplexu Bonaparte. Vyzývame vládu, aby zabezpečila odchod ministra vnútra z funkcie.

Jozef Holjenčík zarábal milióny na vyšších cenách energií

Už celé týždne počúvame, ako sa vláda motá v kauze účtov za energie. Problém je, že ľuďom sa navýšili účty aj o stovky percent. Považujeme to za nehoráznosť najmä v kontexte billboardov Roberta Fica s heslom o stabilných cenách energií. Navyše na vyšších cenách energií zarába milióny eur firma, ktorú založil šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozef Holjenčík, informoval Richard Sulík.

Stanovisko SaS k zmenám volieb predsedov VÚC

Zrušením druhého kola volieb do Vyšších územných celkov (VÚC) zobrala na seba vládna väčšina zodpovednosť za zníženie demokratickej legitimity volených zástupcov. Avšak domnievame sa, že táto situácia niekomu vyhovuje. Ak máme Mariána Kotlebu v Banskej Bystrici, málokomu záleží na kupovaní rómskych hlasov v Prešove alebo na kupovaní predražených CT prístrojov v Žiline. Toto je pravdepodobne primárny motív.

Spustili sme petíciu za odstavenie bloku elektrárne v Novákoch

Spustili sme petíciu za odstavenie tretieho bloku v elektrárni Nováky, ktorý je v testovacej prevádzke od 06. 11. 2016, z dôvodu nadmerného znečistenia ovzdušia jeho prevádzkou.

Prichádzame s iniciatívou +0,1% HDP ročne na obranu

Všetko sa točí okolo peňazí a tých je málo. Ak chceme konať, je najvyšší čas. Preto prichádzame s iniciatívou ´+0,1 % HDP ročne´. Na nej by mali pracovať všetky politické strany. Chceme, aby sme sa najprv formou deklarácie a neskôr aj formou ústavného zákona zaviazali k tomu, že budeme postupne navyšovať rozpočet obrany, až kým nedosiahne výšku 2% HDP. Pevne verím, že dokážeme nájsť riešenie tak, aby sme apel prezidenta naplnili.

Tunel do eurofondov je ešte väčší, ako sa zdal

Strana Sloboda a Solidarita opätovne vyzvala ministerku pôdohospodárstva SR Gabrielu Matečnú, aby si urobila na rezorte poriadok. Začať by mala odvolaním šéfa Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) Mareka Mitošinku, ktorý tam nemá čo robiť, lebo je v obrovskom konflikte záujmov. Ak tak neurobí, pozornosť presmerujeme na ňu.

Objavili sme unikátny tunel v eurofondoch

Situácia v čerpaní eurofondov je na Slovensku taká zlá, že nikdy nebola horšia. Najhoršie je však na ministerstve pôdohospodárstva. Výzvy stoja, nedodržiavajú sa harmonogramy, peniaze sa nečerpajú, no platíme dvakrát za to isté. Považujeme to za veľkú nehoráznosť a budeme konať.