Denník SaS


Billboardy (všetky)

SaS predstavuje kandidátov na predsedov VÚC

Predkladáme konkrétne opatrenia, ktoré vyvedú školstvo z Plavčanovej hmly

Predstavenie reformy EÚ: Manifest slovenského eurorealizmu

Úrad minul eurofondy na obrovské odmeny vedenia, teraz ich musí vrátiť a nemá z čoho

Lucia Ďuriš Nicholsonová poukázala na škandalózne plytvanie s verejnými zdrojmi na Úrade geodézie, kartografie a katastra SR. lovenskej republiky. Od roku 2013 do roku 2016 si úrad rozdelil odmeny vo výške takmer milión eur. Zodpovednosť nesie šéfka, nominantke Smeru-SD, Mária Frindrichová. Mala "vyvoleným" zamestnancom dať šesťkrát za rok po 8-tisíc eur, nezávisle od ich výkonu. Vyzývame ju preto, aby odstúpila zo svojej funkcie.

Kauza Čistý deň naberá nové rozmery - subvenčný podvod; nezákonné rozhodnutie ministra práce rieši Generálna prokuratúra

Resocializačné zariadenie výmenou klientov a peňazí s inými zariadeniami spáchalo subvenčný podvod. Minister nekoná, zariadenie kryje. Už dávno mu mala byť odobratá akreditácia. Svedectiev o týraní detí pribúda. V priebehu posledných týždňov sa ozvalo sedem bývalých klientov a traja bývalí zamestnanci zariadenia Čistý deň. Niektorí už boli svedčiť, niektorí sa chystajú svedčiť a niektorí definitívne prestali veriť v spravodlivosť. Svedčili o tom, že v zariadení boli zvyčajné fyzické tresty. Deti boli bité, terapeutmi aj riaditeľom zariadenia, dokonca sa mali trestať bitkou medzi sebou. Deti nesmeli vidieť svojich rodičov, boli zatvárané na samotku, bol im odobratý matrac na spanie, hlad bol bežný. Vyzbierali sme 50 podpisov opozičných poslancov a chceme na mimoriadne schôdzi navrhnúť odvolanie ministra Richtera.

Zrušme Mečiarove amnestie, osloboďme spravodlivosť

V NR SR sa bude premietať film Únos

Kauza Bašternák sa dnešným dňom stala pre R. Fica neudržateľnou

Obviniť nestačí, v kauze Bašternák musia prísť dalšie kroky

Na zrušenie Mečiarových amnestií nie je potrebná zmena ústavy

Na právne zrušenie Mečiarových amnestií nie je potrebná zmena Ústavy SR. Nemôže platiť, že ústavné je len to, čo za ústavné vyhlási premiér. Dvadsaťšesť najlepších ústavných právnikov sa vyjadrilo, že amnestie je možné zrušiť len ústavným zákonom.

Skutok, ktorý spáchali Robert K. a Ladislav B., sa samozrejme nestal

Sme pripravení nahradiť stranu Smer – SD po najbližších riadnych alebo predčasných parlamentných voľbách vo vláde. Ak sa tak stane, zabezpečíme, že na štyroch kľúčových pozíciách a to sú pozície policajného prezidenta, ministra vnútra, špeciálneho prokurátora a generálneho prokurátora nastúpia odvážni, čestní a nespochybniteľní ľudia, ktorí, čo sa týka boja proti korupcii, nebudú o ňom len hovoriť, ale ho budú aj reálne realizovať a dajú priechod spravodlivosti. Tak, aby sa Slovensko stalo právnym štátom, ktorým dnes nie je ani náhodou.

Smer-SD prihral finančnej skupine PENTA 12 nemocníc

Robert Fico desať rokov klamal slovenský národ. Robil presný opak toho, čo rozprával. Mal plné ústa rečí o škodlivej privatizácii zdravotníctva, o tom, ako zdravie nie je biznis, ako sa nikde nesmie robiť zisk a medzitým potichu a za nevýhodnú cenu rozpredal jednej z najvplyvnejších finančných skupín slovenské nemocnice. Robí to od roku 2006 a za túto dobu prihral Robert Fico Pente 12 nemocníc.

Kauza energií neutícha

Môžeme s plnou vážnosťou konštatovať, že po cenách elektriny, vody a plynu tu ide o ďalšie fatálne zlyhanie ÚRSO. Je pre mňa nepochopiteľné, že orgán, ktorý je zriadený na ochranu spotrebiteľa, naopak tomuto spotrebiteľovi škodí, tak ako sa to stalo aj v roku 2014 v prípade žilinskej bytovky, a že spotrebiteľov sa musí zastávať až opozícia.

Násilie v divadle Aréna súviselo s obstarávaním

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) za SaS presne pred mesiacom upozornili na incident, ktorý sa odohral počas pracovného stretnutia ohľadom rekonštrukcie Divadla Aréna. Vysokopostavený úradník BSK Ján Kesely mal fyzicky napadnúť zamestnankyňu divadla Zdenku Bothovú. Napriek prvotnému zdaniu, že išlo o osobné zlyhanie úradníka, podozrenie, že to nemusí byť celkom tak, viedlo poslancov SaS pozrieť sa bližšie na podstatu veci. Konkrétne na verejné obstarávanie technológií pre Divadlo Aréna.

Do župných volieb ideme v koalícii s OĽaNO

Strana Sloboda a Solidarita a hnutie OĽaNO podpísali dohodu o spoločnom postupe vo voľbách do VÚC. Dohoda sa vzťahuje na všetky kraje. Zatiaľ sme predstavili troch kandidátov - Juraja Drobu v Bratislavskom samosprávnom kraji, Renátu Kaščákovú pre Trenčiansky kraj a Martina Klusa pre Banskobystrický kraj. O ďalších kandidátoch stále rokujeme.

Ozdravný plán VšZP ide na úkor pacientov, sme proti

Za katastrofálny stav, v akom sa dnes nachádza Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP), je v plnom rozsahu zodpovedný predseda vlády a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Za tie roky, čo nám tu vládne strana Smer-SD si mohol Robert Fico x-krát predvolať ministra zdravotníctva a zatrhnúť ´paškoviny´, ktorých sme boli svedkami. Nestalo sa tak, práve naopak. Všetky tie rozkrádačky toleroval. Spomeňme si na kauzu CT, maséra Kostku, tetu Anku, či Sanitston. Toto sú dôvody prehajdákania zdrojov a zodpovednosť za to nesie on osobne.

Vydali sme časopis energieŠpeciál

Chceme, aby všetci spoluobčania pochopili, čo sa vlastne na Slovensku stalo. Kto sa s kým dohodol, kto z toho profitoval a kto na to doplatil. Chceme, aby všetky prsty ukazovali na toho, kto celý chaos spôsobil a tým je jednoznačne Robert Fico. Preto sme sa rozhodli vydať energieŠpeciál, časopis, ktorý prináša všetky dôležité informácie o tejto kauze a účtoch za energie.

Čistý deň môže naďalej zneužívať a týrať vaše deti

Na Slovensku existuje zariadenie, v ktorom je štátom tolerované a zakrývané týranie detí, ich bitie, zlé zaobchádzanie, sexuálne zneužívanie a znásilnenie. Ministerstvo práce dnes oznámilo, že napriek kolosálnym zlyhaniam v resocializačnom zariadení Čistý deň ponecháva mu povolenie na prevádzku. Minister Ján Richter neháji práva detí a preto budeme iniciovať mimoriadnu schôdzu na jeho odvolanie.

Predstavili sme zdravotnícky tím, pripraví reformu

Zdravotníctvo je dlhodobo zanedbávané, rozkrádané a má nízku úroveň služieb. Je to jedna z našich priorít a do konca roku 2017 plánujeme pripraviť komplexnú reformu. Dnes sme predstavili tím, ktorý bude na tom pracovať. Ponuku prijal aj bývalý minister zdravotníctva SR Rudolf Zajac. Tím bude viesť predseda SaS Richard Sulík.