Denník SaS


Billboardy (všetky)

Finančná správa stopla trestné oznámenie, môže byť za tým vydieranie

Podpredsedníčka SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová a tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár upozornili na ďalšiu korupčnú kauzu Ficovej vlády.

Slovensko môže mať bojaschopnú armádu

Demokratické opozičné strany Sloboda a Solidarita, OĽaNO-NOVA a Sme rodina podali dnes návrh ústavného zákona, ktorého podstata spočíva v postupnom navyšovaní rozpočtu rezortu obrany o minimálne 0,1% HDP až do dosiahnutia požadovaných 2% HDP.

Chceme zriadiť vyšetrovací výbor

Vyšetrovací výbor by vznikol na požiadanie tretiny poslancov NR SR. Mal by 10 členov vrátane predsedu a podpredsedu, pričom piati členovia by boli z koalície a piati z opozície.

Čo ukázali výsledky testovania žiakov z finančnej gramotnosti?

„Nariadenie jedného typu písma a zavedenie brannej výchovy nijako neskvalitní školstvo. Ide iba o nesystémové, nekoncepčné a nepremyslené kroky, ktoré robí minister Plavčan bez predošlých diskusií s učiteľmi alebo so svojimi organizáciami,“ hovorí poslanec NR SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling.

Významné pozície v štáte chceme obsadzovať po verejnom vypočutí

Žiadame vládu, aby zrealizovala verejné vypočutie záujemcov o post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie aj pred sľubovaným druhým výberom. Vláda na vlastné prekvapenie zistila, že transparentný mechanizmus funguje naozaj protikorupčne.

Nezmyselná policajná akcia

Polícia zavesila na Facebook fotografiu, na ktorej je niekoľko dievčat pozerajúcich sa na policajtov so psom a s titulkom „Kontrola na škole“. Pod fotografiu pribúdalo množstvo negatívnych, kritických či ironických komentárov a hoci málo z nich bolo vulgárnych, admin stránky ich vymazal – najmä tie, ktoré kritizovali prácu polície, ministra či mazanie komentárov a ich autorom znemožnil ďalšie prispievanie.

Napadneme rozhodnutie prokurátorky vo veci vyradeného bloku elektrárne v Novákoch

Prokurátorka sa namiesto vyšetrovania toho, prečo ľudia museli štyri mesiace trpieť nadmerné znečistenie životného prostredia a zvýšenú záťaž na ich zdravie, sústredila na obhajobu tohto činu. Strana SaS ešte tento týždeň podá podnet generálnemu prokurátorovi na preskúmanie zákonnosti postupu krajskej prokurátorky v Trenčíne.

Vláda zle využíva stimuly a prehlbuje regionálne rozdiely

Vystúpili naši odborníci: Jana Kiššová (poslankyňa NR SR, podpredsedníčka SaS, tímlíderka SaS pre podnikateľské prostredie), Eugen Jurzyca (poslanec NR SR, tímlíder SaS pre verejné financie) a Jozef Rajtár (poslanec NR SR, tímlíder SaS pre štíhly štát).

Zastali sme sa opatrovateliek

Vyzvali sme vládu, aby sa začala seriózne zaoberať neúnosnou situáciou slovenských opatrovateliek, ktoré vlastnou nečinnosťou vytlačila zo Slovenska a teraz sa prizerá, ako sa stali obeťami neserióznych „kupliarov“.

Plynovými maskami k vlastenectvu

Všade počúvame, že sa branná výchova zavedie. Nikto však nehovorí, čo sa na nej bude učiť. Žiadame kompetentných, ktokoľvek to už je, keď pán Plavčan všetko necháva na iných, aby poskytli učebné plány a hlavne vzdelávacie ciele. Aby ozrejmili, či budú deti v škole dlhšie, alebo prídu o nejaký iný predmet. Ak áno, o ktorý a prečo. Čo s predmetmi, ktoré v súčasnosti brannú výchovu už zahŕňajú?

Vládna väčšina vracia Slovensko do čias mečiarizmu

Nehodláme sa nečinne prizerať deštrukcii právneho štátu. Spoločne s kolegami s OĽaNO sme podali trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu porušenia listového tajomstva a zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Andrej Danko prerazil dno

Richard Sulík: „Vážený pán Danko, vyzývam Vás, aby ste si usmernili svojho kancelára a zachovali úctu, akú si post poslanca NR SR, zvoleného občanmi SR v slobodných voľbách zaslúži.“

Navrhujeme tri zásadné zmeny v novele regulačného zákona

Ak Národná rada SR schváli koaličný návrh zákona o regulácii v sieťových odvetviach, nový šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) bude úzko previazaný s vládou, a to potom Jozef Holjenčík ani nemusel odstupovať

Vláda dokazuje, že nevie, čo chce robiť

Časť návrhov od nás okopírovali, časť návrhov sú typu „svetový mier“ a časť je jednoducho nezmyselných. Z návrhov kričí ideová prázdnota, chýba konzistentnosť a vôbec niečo, čo by sa len náznakom podobalo na nejakú stratégiu, na nejaký premyslený postup.

(Ne)odvolávanie Andreja Danka

Andrej Danko zlyhal v kauze otvárania zásielok pre poslancov NR SR dvakrát. Prvýkrát, keď dovolil, aby rozhodnutie o otváraní obálok začalo platiť. Druhýkrát, keď sa nevrátil zo svojej dovolenky na Maledivách, hoci si to situácia vyžadovala.
Archív