Denník SaS


Billboardy (všetky)

Prečo je Odvodový bonus výhodný?

Odvodový bonus napríklad zvýši čisté príjmy pracujúcich skoro o 2,5 miliardy eur alebo rodičia s deťmi do troch rokov dostanú trojnásobok viac peňazí.

Vyjadrenie R. Sulíka ku klamstvám M. Kočnera

Predseda SaS Richard Sulík reagoval na podlé klamstvá človeka, ktorý čelí podozreniam z podvodov a bezohľadnému ubližovaniu ľudí.

Jahnátek je neprijateľný nielen pre chabú znalosť angličtiny

Nominácia poslanca Smeru-SD Ľubomíra Jahnátka na predsedu regulačného úradu stranu Slobodu a Solidarita (SaS) šokovala.

Vyššie zdravotné a sociálne odvody musí preskúmať Ústavný súd SR

Skupina 41 poslancov z troch opozičných poslaneckých klubov SaS, OĽANO a Sme rodina podali dve sťažností na Ústavný súd SR.

Spájame sily pre Banskobystrický kraj

Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Martin Klus získal širokú podporu pravicového a demokratického politického spektra. Jeho kandidatúru na post banskobystrického župana dnes oficiálne podporili zástupcovia strán SaS, OĽANO, KDH, NOVA a OKS.

Ďalšie zmiznutie munície je vážny problém

Podpredseda SaS a exminister obrany Ľubomír Galko tvrdí, že šéf rezortu obrany Peter Gajdoš mal ubezpečiť občanov, že vynaloží všetku energiu na to, aby krádež bola odhalená, munícia sa dostala späť do povolaných rúk a ľudia sa mohli cítiť opäť bezpečne. „Mlčanie je nezodpovedné a zbabelé. Nejde mi do hlavy, ako môže takýto minister pokojne sedieť vo svojom kresle.“

SR by mala zaviesť nový systém výberu DPH, ktorý odporúča EÚ

Existuje systém, ako odstaviť rôznych Kočnerov a Bašternákov.

Víkendová streľba výbor nezaujíma. Čo urobiť, aby sa už nikdy neopakovala

Opoziční poslanci Ľubomír Galko (SaS) a Richard Vašečka (OĽANO-NOVA) predstavili námety, ktoré by mohli znamenať menej ohrozených ostatných účastníkov cestnej premávky pri policajných zásahoch na nedisciplinovaných vodičoch. SaS a OĽANO-NOVA zároveň žiadajú maximálnu transparentnosť inšpekcie pri vyšetrovaní policajného zásahu pri Hronskom Beňadiku, ktorý mal tragický záver - vrátane zverejnenia komunikácie hliadky medzi sebou i s operačným strediskom.

Kočner si byty prevzal od Kočnera

Jozef Rajtár, poslanec strany Sloboda a Solidarita (SaS), podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie v kauze týkajúcej sa prevodov bytov kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera.

Závery branno-bezpečnostného výboru o tragickej streľbe

Vystúpili poslanec NR SR, podpredseda SaS a tímlíder strany pre vonkajšiu a vnútornú bezpečnosť Ľubomír Galko a poslanec NR SR za OĽANO-NOVA Richard Vašečka.

SaS k voľbe riaditeľa RTVS

Čo spája Rezníka s Kočnerom

Reakcia na tragickú streľbu, pri ktorej vyhasol ľudský život

Branci nesmú „vzdelávať“ naše deti

Je nonsens, aby sa nám po školách pohybovali ozbrojení nepreverení ľudia. Vyzvali sme ministra školstva Petra Plavčana a rovnako všetkých županov, aby dali pokyn riaditeľom, že školy môžu spolupracovať pri akciách iba s vojakmi, policajtmi, hasičmi a ostatnými príslušníkmi ozbrojených zborov.

Obraciame sa na ústavný súd kvôli tzv. vyvlastňovaciemu zákonu

„Dnes sa vám môže stať, že vám bagre začnú behať po vašom pozemku,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan.

Najviac chránené zviera na Slovensku - Marián Kočner

Pán premiér, vy ste z pochodov proti korupcii, že úúú veľká akcia a my, daňoví poplatníci, sme úúú z kauzy Mariána Kočnera, že zmizlo vyše 8 miliónov eur - uviedol poslanec NR SR za SaS Jozef Rajtár.

Sme na celom Slovensku

#sasvregionoch „SaS má suverénne najviac rozvinuté regióny spomedzi všetkých opozičných strán,“ uviedol predseda strany Richard Sulík.

Slovensko v EÚ podľa Fica alebo pochybná prvá liga

Konkrétne predstavy strany Sloboda a Solidarita o postavení Slovenska v Európskej únii a fungovaní EÚ nie sú o nič menej európske ako básnenie Roberta Fica o akejsi kategórii A, sú však oveľa funkčnejšie.

Fico sa nestará dobre o podnikateľské prostredie. Aké je riešenie?

„Slovensko sužuje vysoké daňovo-odvodové zaťaženie, priveľká byrokracia a korupcia. Premiér Fico sa však chváli, ako nám napreduje ekonomika. V tomto kontexte je neuveriteľné, prečo sa potom nedarí aj našim podnikateľom, ktorí vytvárajú hodnoty a dane pre tento štát. Prečo ich štát neodbremení, nepomôže im,“ pýta sa podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.

Ministerstvo školstva vytvára len zdanie reformy, Plavčan naťahuje čas

Čo ukázali výsledky testovania žiakov z finančnej gramotnosti?

„Nariadenie jedného typu písma a zavedenie brannej výchovy nijako neskvalitní školstvo. Ide iba o nesystémové, nekoncepčné a nepremyslené kroky, ktoré robí minister Plavčan bez predošlých diskusií s učiteľmi alebo so svojimi organizáciami,“ hovorí poslanec NR SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling.

Plynovými maskami k vlastenectvu

Všade počúvame, že sa branná výchova zavedie. Nikto však nehovorí, čo sa na nej bude učiť. Žiadame kompetentných, ktokoľvek to už je, keď pán Plavčan všetko necháva na iných, aby poskytli učebné plány a hlavne vzdelávacie ciele. Aby ozrejmili, či budú deti v škole dlhšie, alebo prídu o nejaký iný predmet. Ak áno, o ktorý a prečo. Čo s predmetmi, ktoré v súčasnosti brannú výchovu už zahŕňajú?