Denník SaS


Billboardy (všetky)

Podávame návrh na odvolanie ministra práce J. Richtera

Prečo ideme odvolávať ministrov Kaliňáka a Richtera

Odchod Petra Plavčana je zaslúžený, ale rovnaké pravidlá musia platiť aj na iných ministrov.

Čo majú spoločné župy s eurofondmi?

Vysvetlil spoločný pravicový kandidát na bratislavského župana a poslanec NR SR za SaS Juraj Droba. Úvodné slovo na TB mal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling.

Fico má dvojaký meter na ministrov Smeru a SNS

Tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling ponúkol konkrétne riešenia, ktoré by pohli slovenským školstvom.

Reakcia predsedu SaS na vládnu krízu

Vážna vládna kríza nevznikla pre spory v programe či nebodaj pre hodnoty. Ide len a len o peniaze, konkrétne o to, ako sa bude deliť lup.

Reakcia SaS na koniec P. Plavčana

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling reagoval na dnešné vyhlásenie Roberta Fica, ktorý požiadal Andreja Danka o zmenu ministra školstva, vedy, výskumu a športu.

O obchode R. Kaliňáka a L. Bašternáka

Ani po niekoľkomesačnom vyšetrovaní generálna prokuratúra nedokázala očistiť ministra Kaliňáka z podozrení, že kúpa podielu v spoločnosti B. A. Haus nebola normálnou obchodnou transakciou, ale protislužbou za beztrestnosť podnikateľa Ladislava Bašternáka v kauze miliónových vratiek DPH

Poukázali sme na zvláštny biznis v rezorte životného prostredia

Poukázali sme na zvláštny biznis, ktorý uzavrelo Ministerstvo životného prostredia SR, konkrétne jeho organizácia Štátna ochrana prírody SR s neziskovou organizáciou Komplexná centrálna záchranná služba.

Minister Richter je nekompetentný

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter svoje rozhodnutie síce zrušil, ale to neznamená, že zrušil Čistému dňu akreditáciu. Zase hrá len o čas.

Minister Plavčan namiesto vysvetľovania zavádzal

Branislav Gröhling: „Od ministra školstva Petra Plavčana som dnes očakával tri veci. Po prvé, že sám vyzve firmy, ktoré sa pochybným spôsobom dostali k peniazom z eurofondov, aby odstúpili od zmlúv. Po druhé, odvolá riaditeľa Výskumnej agentúry pána Belianskeho a po tretie, následne pán minister sám odstúpi zo svojej funkcie.“

Korupčná koalícia predvádza trápne divadlo

Sedem strán demokratickej opozície sa dokázalo zjednotiť v župných voľbách, zatiaľ čo vládna koalícia sa sporí, a tak vnáša do spoločnosti neistotu.

Spájame sa – sme protikorupčná alternatíva

SaS vyjadrila podporu Erike Jurinovej, kandidátke na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja.

V Prešove podporujeme Milana Majerského

Na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja podporujeme kandidáta Milana Majerského. Do metropoly Šariša mu prišiel osobne vyjadriť podporu podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Výzva ministrovi školstva P. Plavčanovi

Tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling poukázal na dve, dosiaľ nezverejnené škandalózne pridelenia dotácií.

Spis proti Filipovi Rybaničovi je podľa právnej analýzy protizákonný

„Stojte, prosím, za Filipom tak, ako za ním stojíme my, stojíte tak za každým slušným človekom bojujúcim proti korupcii,“ vyzval podpredseda SaS Ľubomír Galko.