Denník SaS


Billboardy (všetky)

Podpora Smeru-SD kandidátovi na bratislavského župana Milanovi Ftáčnikovi

„Milan Ftáčnik bol členom Ústredného výboru Komunistickej strany Slovenska, mal opakovanú podporu zo strany Smer. Strana mu platila kampaň a teraz ho opäť podporila,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík na tlačovej besede.

Strana SaS víta ďalšiu známu tvár - experta na držbu zbraní

Naším expertom na legálnu držbu zbraní sa stal Boris Draškaba.

SaS, OĽaNO, KDH k voľbám do VÚC: Šanca na zmenu je veľmi blízko

Predstavitelia strán koalície pre voľby do VÚC v Žilinskom kraji Sloboda a Solidarita, OĽaNO a KDH vyzvali v piatok občanov, aby štvrtého novembra išli voliť.

Pozor na odmeny pre vedenie stratovej Všeobecnej zdravotnej poisťovne

Na tlačovej besede upozornili poslanci strany Sloboda a Solidarita Janka Cigániková a Eugen Jurzyca na vyplatenie odmien manažérom VšZP, ktorá je v mnohomiliónovom mínuse.

Konkrétne opatrenia, ako zabezpečiť férovosť volieb

Želáme si spravodlivé voľby do VÚC a ich férový priebeh. Na tlačovej besede o tom hovorili podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko a poslanec NR SR a tímlíder SaS pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.

Ako zvýšiť platy pre učiteľov z eurofondov?

Náš návrh, ako motivovať najmä mladých učiteľov, predstavili na tlačovej besede poslanec NR SR a tímlíder strany Sloboda a Solidarita pre školstvo Branislav Gröhling a expert SaS na eurofondy Ján Rudolf.

Vyzývame ministerstvo vnútra, aby zrušilo existujúce certfikáty elektronického podpisu

Ku kauze heknuteľnosti elektronických občianskych preukazov sa za stranu Sloboda a Solidarita vyjadrili podpredsedníčka SaS a tímlíderka pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová a tímlíder strany pre štíhly štát Jozef Rajtár.

Predseda krajského súdu Sádovský má blízky vzťah s advokátom Bžánom. Výzva pre ministerku Žitňanskú

Očakávame, že ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská sa v prípade predsedu Krajského súdu v Bratislave zachová ako politička, ktorá záujem o férové a neskorumpované súdnictvo nepredstiera, ale je jej vlastný.

KOHO PODPORUJEME V ŽUPNÝCH VOĽBÁCH?

Naši kandidáti V sobotu 4. novembra príďte voliť. Voľte zmenu a podporte, prosím, našich kandidátov.

Z elektronických podpisov je bezpečnostné riziko

Žiadame ministerstvo vnútra, aby do vyriešenia problému s čipovými občianskymi preukazmi plošne deaktivovali elektronické podpisy a informovali verejnosť o ďalších krokoch.

O financovaní R. Kusého, P. Freša či Š. Škultétyho

V župných voľbách kandidujú ľudia, ktorí míňajú na kampaň státisícové sumy a nevedia vysvetliť ich pôvod, rovno klamú alebo vykladajú svojim voličom báchorky.

Ak si ušetríte 1000 eur mesačne, Bžána dobehnete v roku 3480

Predseda SaS Richard Sulík: „Každú chvíľu odtekajú takéto peniaze, to sú stovky korupčných káuz, ktoré sprevádzajú vlády Roberta Fica. Slovensko by sa mohlo mať oveľa lepšie, keby rôzni Bžánovia, Bašternákovia a im podobní nemali možnosť okrádať štátny rozpočet. Táto vláda s tým nemôže nič urobiť už len preto, že premiér býva v byte daňového podvodníka. Toto je tragédia našej krajiny.“

Predstavili sme nových odborníkov na pôdohospodárstvo a potravinárstvo

„Ako rastieme, rastú na nás odborné nároky ešte viac. Potrebujeme mať pokryté všetky oblasti, aby keď príde čas a staneme sa súčasťou vlády, mohli sme hneď od začiatku začať riešiť problémy, nakopené v mnohých prípadoch aj za desaťročia,“ povedal na tlačovej besede predseda SaS Richard Sulík.

Koalíciu nezaujíma škandalózna odmena pre R. Bžána

Koaliční poslanci odignorovali mimoriadny Výbor NR SR pre hospodárske záležitosti, ktorý sa mal zaoberať škandalóznou odmenou pre advokátsku kanceláriu Radomíra Bžána. Zvolávame preto mimoriadnu schôdzu.

Zelená správa si zaslúži pozornosť politikov

Poslankyňa strany Sloboda a Solidarita a tímlíderka SaS pre životné prostredie Anna Zemanová spolu s kolegami pripraví novelu zákona, aby sa o tzv. Zelenej správe rokovalo v NR SR.

4. novembra príďte voliť

Strany demokratickej opozície vyzvali voličov, aby sa v sobotu 4. novembra zúčastnili na Voľbách do VÚC a podporili kandidátov spojenej pravice. Richard Sulík: „Ak všetci voliči pravice naozaj k voľbám aj prídu, nové Slovensko dostane reálne kontúry.“

Otázky v prieskume o jadre EÚ boli úplné

Richard Sulík vyzval Roberta Fica, aby nebol zbabelý, nabral chlapskú odvahu a prišiel s ním do televíznej debaty.

O štátnom rozpočte a deficite, ktorý je vyšší, ako bol plánovaný

K zákone o rozpočtu vystúpili za SaS predseda strany Richard Sulík a poslanci NR SR, tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca a tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár.

Mimoriadny hospodársky výbor k zbabraným e-schránkam nezasadol

Koaliční poslanci zbabelo nepodporili program a pán podpredseda vlády Pellegrini ani len neprišiel na výbor.

Ďalšie podrobnosti o 64 miliónovom advokátskom škandále

Vysvetľovali poslanci NR SR, Karol Galek (tímlíder SaS pre energetiku) a Alojz Baránik (tímlíder SaS pre spravodlivosť).

Prečo Renáta Kaščáková kandiduje a aká chce byť županka?

Za kandidátkou na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Renátou Kaščákovou stojí široká stredo-pravá koalícia strán SaS, OĽANO, KDH, NOVA, OKS, NOVA a Zmena zdola.

Bratislavská koalícia do župných volieb je podpísaná

Do župných volieb ideme v koalícii s OĽaNO

Strana Sloboda a Solidarita a hnutie OĽaNO podpísali dohodu o spoločnom postupe vo voľbách do VÚC. Dohoda sa vzťahuje na všetky kraje. Zatiaľ sme predstavili troch kandidátov - Juraja Drobu v Bratislavskom samosprávnom kraji, Renátu Kaščákovú pre Trenčiansky kraj a Martina Klusa pre Banskobystrický kraj. O ďalších kandidátoch stále rokujeme.