Denník SaS


Billboardy (všetky)

Viera Tomanová sa diskvalifikuje z pozície komisára pre deti

Poslankyňa NR SR a tímlíderka SaS pre osobné slobody Natália Blahová dlhé roky pôsobila ako sociálna poradkyňa a všetok svoj čas venuje ochrane práv detí. Škoda, že to tak nie je aj v prípade detskej ombudsmanky Viery Tomanovej. Tá predsedníčku poslaneckého klubu SaS v piatok obvinila z únosu dieťaťa v prípade rodiny na Záhorí. Natália Blahová dnes na tlačovej besede vyvrátila všetky krivé obvinenia pani Tomanovej. Žiadny únos ani bodyguardi, len nezištná pomoc zúfalej matke. „Toto neodborné a amorálne vstupovanie do citlivých prípadov Tomanovú diskvalifikuje z pozície komisára pre deti,“ odkázala N. Blahová súčasnej ombudsmanke. Ak podľa nej „odstúpi okamžite, ušetrí si fiasko s trestným stíhaním za ohováranie, krivé obvinenie, zneužitie právomoci verejného činiteľa a marenie úlohy verejným činiteľom,“ zdôraznila poslankyňa SaS. Kým bude Tomanová premýšľať, N. Blahová bude stáť pri strápenej matke a pomáhať jej naďalej.

Spravme Slovensko vzdelanejším

Počas vlády Smeru sa Slovensko dostalo do úpadku. Okrem korupcie obludných rozmerov je Slovensko poznačené aj stagnáciou vo všetkých oblastiach. Prešľapuje na mieste a v medzinárodných hodnoteniach sme na posledných priečkach. Jednou z takých oblastí je napr. školstvo. Strana Sloboda a Solidarita preto dnes na tlačovej besede predstavila reformu školstva pod názvom „Spravme Slovensko vzdelanejším“. Ako zdôraznil poslanec NR SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling: „Školstvo je našou srdcovou záležitosťou a osobne aj mojou. Vyrobilo sa množstvo vízií a dokumentov, ktoré, bohužial, buď skončili v šuflíku, alebo školstvu skôr poškodili. Preto prichádzame so súborom konkrétnych a z veľkej časti rýchlo realizovateľných opatrení.“ Navrhované opatrenia na zlepšenie situácie v školstve SaS predstaví už na najbližšej schôdzi. Predseda SaS Richard Sulík spolu s B. Gröhlingom zároveň vyzvali odbornú verejnosť k pripomienkovaniu konkrétnych návrhov.

Smutná realita slovenského zdravotníctva

Od 1. novembra 2017 je v platnosti novela zákona o zdravotnej starostlivosti. Poslankyňa NR SR za SaS a členka zdravotníckeho výboru Janka Cigániková upozorňovala na viaceré diery v tomto zákone, na ktoré nedoplatí nikto iný ako pacient. Netrvalo dlho a jej slová sa potvrdili. Hneď na začiatku roka sa objavil prípad, kedy si nemocnica v Nitre vypýtala od tehotnej ženy 10-eurový poplatok za vyšetrenie tesne pred pôrodom. Manželia Balogovci sa na sociálnej sieti voči tomu ohradili a zaznamenali veľké ohlasy zo strany odbornej i laickej verejnosti. Strane SaS sa tento zákon ani reakcia ministra Druckera nepáči. „Je toto naozaj zneužívanie pohotovosti?“ opýtala sa Janka Cigániková, ktorá zároveň ministra vyzvala k náprave, aby bol náš zdravotný systém k pacientovi zhovievavejší a aby sa návrhy zákonov presadzovali normálnym spôsobom a nie skráteným legislatívnym konaním, ako sa už u nás stalo zvykom.