Denník SaS


Billboardy (všetky)

V súčasnej situácii sme ochotní podporiť jediný zákon – na skrátenie volebného obdobia

pošli na vybrali.sme.sk

Pre Slovensko a jeho občanov bude najlepšie, keď táto vláda bude posledná vláda Roberta Fica. Predstavitelia strany Sloboda a Solidarita trvajú na predčasných voľbách.

„Predčasné voľby sú tým jediným poctivým a slušným riešením pre tie desaťtisíce ľudí, ktorí po celom Slovensku volali po demisii na masových protestoch. Predčasné voľby by mali byť čo najskôr, ale SNS ani Most-Híd k tomu nedali žiadne termíny. Akoby hľadali dvierka alebo cestu k úniku,“ uviedla podpredsedníčka SaS Jana Kiššová a doplnila, že tieto strany by mali z úcty k desaťtisícom ľudí v uliciach povedať, ako budú ďalej pokračovať, o konkrétnom pláne a časovom harmonograme, ktorý má smerovať k predčasným voľbám.

Podľa podpredsedníčky NR SR za SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej je prijímať zákony v tejto situácii nezodpovedné. „Úlohou opozície je podľa nás správať sa naozaj zodpovedne. SaS vychádza z toho, že opozícia nemôže na jednej strane volať po predčasných voľbách ako po jedinom legitímnom riešení súčasnej ústavnej krízy a na druhej strane sa tváriť, že tento parlament v tomto zložení má ešte stále legitimitu prijímať dôležité zmeny zákonov. Parlament a vláda by v tomto období mali už len kúriť a svietiť,“ povedala L. Ď. Nicholsonová.

Ako poznamenala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová, poslanci liberálov sa až do pondelka nebudú zúčastňovať na rokovaní parlamentu, keďže je to nezlučiteľné s požiadavkou o predčasných voľbách. V pondelok by mala NR SR rokovať o vyslovení nedôvery vláde Roberta Fica. „Apelujeme na predstaviteľov vládnej koalície, aby sa zdržali zásadných legislatívnych zmien. Predkladanie zákonov v takejto atmosfére môže spôsobiť závažné hospodárske škody a zlé riešenia motivované predvolebnými sľubmi alebo vplyvom lobistických skupín. My sami sme stiahli svoje návrhy zákonov. Sme ochotní podporiť jediný zákon – ústavný zákon na skrátenie volebného obdobia,“ vyhlásila N. Blahová.

Podpredseda SaS Ľubomír Galko opakovane vyzval policajného prezidenta Tibora Gašpara, aby okamžite odstúpil zo svojej funkcie. „Situácia v spoločnosti aj v policajnom zbore by sa po jeho odstúpení upokojila, aby bola aspoň nádej na vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a veci, vzťahov, prepojení, ktoré vyplávali na povrch" poznamenal Ľ. Galko, podľa ktorého odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka nestačí, keďže v policajnom zbore sú stále jeho ľudia.

Archív