Denník SaS


Billboardy (všetky)

Kauza vysokých cien energií pokračuje, najnovšie sa dotkla Stredoslovákov

Kauza vysokých cien energií pokračuje. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) totiž ešte v júni pod vedením zastupujúceho predsedu Miroslava Čelinského potichu a veľmi expresne (za 4 dni) schválil pre Stredoslovenskú vodárenskú prevádzkovú spoločnosť nové ceny za vodné a stočné, ktoré začať účtovať 1. júla. Na štvrtkovej tlačovej besede na to upozornili predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) Karol Galek a Martin Klus.

Vymenovaním Ľ. Jahnátka premiér Fico ponížil predsedu Danka

Vymenovaním Ľubomíra Jahnátka za predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) bolo ponížené právo a zmysel výberových konaní. Vyhlásil to tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre energetiku Karol Galek.

Je neprípustné, že predsedom nezávislého regulačného úradu sa stal politik a súčasne bábka v rukách Roberta Fica

Po expresnom zasadnutí vlády bude zásadné rozhodnutie o novom predsedovi ÚRSO zrejme až do roku 2023 výrazne ovplyvňovať peňaženky domácností aj ostatných spotrebiteľov energií. Robert Fico vymenovanie Ľubomíra Jahnátka iba veľmi stroho oznámil a potom zbabelo utiekol, aby už ďalej na tento ďalší škandál v slovenskej energetike nemusel reagovať.

Vyzývame P. Plavčana, aby prevzal zodpovednosť za zneužitie eurofondov

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva ministra školstva, vedy a výskumu SR Petra Plavčana, aby vzal na seba politickú zodpovednosť za zneužitie eurofondov na vedu a výskum a odstúpil. Uviedol to tímlíder SaS pre oblasť školstva Branislav Gröhling.

Vyzývame na preverenie zneužívania sociálnych pracovníkov

Strana Sloboda a Solidarita žiada Najvyšší kontrolný úrad SR, aby preveril hospodárnosť čerpania eurofondov na národný projekt Podpora rozvoja sociálnej práce v rodinnom prostredí klientov v oblasti sociálnych vecí a rodiny, na základe ktorého sa má údajne zabrániť zneužívaniu sociálneho systému.
Archív