Denník SaS


Billboardy (všetky)

Výsledky volieb do VÚC 2017

Strana SaS hodnotí Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2017 (župné voľby) úspešne.

Získali sme 1 župana (doteraz sme nemali žiadneho) a podporili ďalších 5 úspešných kandidátov na županov (predtým 1).

SaS reprezentuje v župných parlamentoch 16 poslancov (v minulom období to boli 9) a spolu 105 poslancov v koalícii (v minulom období to boli 63).

BRATISLAVSKÝ KRAJ

droba.jpg

Zvolení župní poslanci – SaS: 3

Ján Karman

Oliver Solga

Martin Smeja 

 

Zvolení župní poslanci s podporou SaS: 14

Elena Pätoprstá

Peter Hochschorner

Lýdia Ovečková

Vladimír Dolinay

Dušan Pekár

Zuzana Aufrichtová

Marek Machata

Zuzana Rattajová

István Pomichal

Mikuláš Krippel

Zuzana Schwartzová

Andrej Kovarík

Ivan Patoprstý

Ladislav Gujber

TRNAVSKÝ KRAJ

jozef-viskupic-570x570.jpg

Zvolení župní poslanci – SaS: 2

Marián Viskupič

Pavol Kalman



Zvolení župní poslanci s podporou SaS: 9

Jozef Viskupič

Branislav Kramár

Vladimír Butko

Rastislav Mráz

Alan Suchánek

Roman Sova

Lucia Drábiková

Miroslav Dzurech

Peter Gerhart

TRENČIANSKY KRAJ

 

Zvolení župní poslanci – SaS: 3

Peter Oulehle

Miroslav Žiak

Ladislav Matejka



Zvolení župní poslanci s podporou SaS: 6

Eleonóra Porubcová

Peter Daňo

Eduard Filo

Juraj Maláň

Juraj Smatana

Tomáš Merašický

NITRIANSKY KRAJ

 

Zvolení župní poslanci – SaS: 1

Miloš Dovičovič



Zvolení župní poslanci s podporou SaS: 9

Ján Greššo ml.

Ján Vančo

Anna Šmehilová

Miloslav Hatala

Daniel Balko

Csaba Tolnai

Ervín Szalma

Miloš Zaujec

Martina Holečková

ŽILINSKÝ KRAJ

erika-jurinova-1-570x570.jpg

Zvolení župní poslanci – SaS: 3

Milan Laurenčík

Stanislav Thomka

Anna Dvorščáková



Zvolení župní poslanci s podporou SaS: 14

Anna Verešová

Barbora Birnerová

Jozef Kavecký

Peter Dobeš

Ján Marosz

Albín Maslaňák

Vojtech Koleják

Michal Slašťan

Štefan Kristofčák

Rastislav Zanovit

Ján Bednárik

Jaroslav Barok

Zdenko Kubáň

Peter Weber

BANSKOBYSTRICKÝ KRAJ

TBEN1606-690x477.jpg

Zvolení župní poslanci – SaS: 1

Maroš Skopal



Zvolení župní poslanci s podporou SaS: 3

Ján Beljak

Milan Kolesár

Andrea Baníková

KOŠICKÝ KRAJ

trnka.jpg

Zvolení župní poslanci – SaS: 1

Iveta Fulková



Zvolení župní poslanci s podporou SaS: 15

Milan Potocký

Rastislav Javorský

Jana Skokanová

Daniel Rusnák

Milan Kaplan

Imrich Bakši

Peter Huba

Vladimír Saxa

Jozef Figeľ

Peter Berinšter

Michal Kravčík

Viktor Dulina

Martin Smrčo

Peter Solár

Emil Kočiš

PREŠOVSKÝ KRAJ

Majersky-Milan_neformalna-hlava.jpg

Zvolení župní poslanci – SaS: 2

Marián Damankoš

Jozef Kanuščák



Zvolení župní poslanci s podporou SaS: 19

Andrea Turčanová

Gabriel Paľa

Zuzana Bednárová

Jozef Lukáč

Martin Fecko

Viera Leščáková

Stanislav Kahanec

Patrik Mihaľ

Martin Šmilňák

František Orlovský

Marek Fedor

Patrícia Bujňáková

Pavel Hudáček

Zita Pleštinská

Martin Meričko

Ján Hencel

Michal Babin

Katarína Heredošová

Jozef Bača