Ing. Miroslav Žiak

Ing. Miroslav Žiak

35 rokov
Člen republikovej rady

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85

Pôsobím ako poslanec Národnej Rady Slovenskej Republiky za stranu SaS. Aktívne sa venujem športu a viac ako 12 rokov som vykonával funkciu futbalového rozhodcu. Vyštudoval som odbor bezpečnosť a kontrola potravín na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Rastúca nespravodlivosť, diskriminácia a zvýhodňovanie vybraných skupín obyvateľov sa stali hlavnými činiteľmi, ktoré ma v roku 2013 podnietili vstúpiť do politiky za stranu SaS.

O 4 roky neskôr mi ľudia prejavili dôveru v krajských voľbách a stal som sa najmladším poslancom Trenčianskeho kraja za okres Prievidza. Ako krajský poslanec sa venujem témam regionálneho rozvoja a transformácií regiónu horná Nitra – už bolo dosť alobalu!

V roku 2018 ľudia ocenili moju prácu a zvolili ma za poslanca mesta Prievidza. Spolu s tímom demokratickej opozície približne za 8 rokov vytvorili funkčnú, odbornú a predovšetkým aktívnu alternatívu voči súčasnému vedeniu mesta.

Záujem o veci verejné a nie politické funkcie demonštruje skutočnosť, že do strany SaS som vstúpil v čase, kedy bola strana v prieskumoch pred bránami parlamentu. V SaS som na začiatku pôsobil ako okresný predseda SaS v Prievidzi a v súčasnosti som členom Republikovej rady strany a výboru pre ľudské zdroje, poslancom Národnej rady Slovenskej Republiky a členom Výboru NRSR pre európske záležitosti. Okrem toho od roku 2017 pôsobím ako expert strany na potravinárstvo

Mandát v Republikovej rade: do roku 2023

Neexistujú žiadne videá