Ing. RNDr. Marián Viskupič

Ing. RNDr. Marián Viskupič

45 rokov
Pôsobenie:
Trnavský kraj
Člen republikovej rady

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85

Ekonomika je o ľuďoch, je o spôsobe ich myslenia, o krajine. Ovplyvňuje náš každodenný život - bez zaplatenia by sme nedostali chlieb, ani lístok na autobus. Každý dopyt, služba má svoju ponuku aj požiadavky. Práca v súkromnom sektore ma naučila, že najdôležitejšie zo všetkého je ľudí počúvať, potom prídu správne riešenia. Pre človeka sú to každodenné výzvy, ktoré vyžadujú istú virtuozitu pri správnom uchytení situácie, problémov a nájdení vhodných riešení. Ekonomika je totiž krehkou záležitosťou, a tak ako v záhrade, musíte počítať s obdobiami sucha, to isté platí aj v prípade našej ekonomiky.

Svoje skúsenosti som neskôr uplatnil ako generálny riaditeľ sekcie majetku a infraštruktúry na ministerstve obrany a aj pri riadení úradu Bratislavského samosprávneho kraja a teraz ako predseda Výboru pre financie a rozpočet v NRSR.

Pocit stability je základom každej rodiny. Ako manžel a otec dvoch detí chcem, aby sme všetci žili v krajine, v ktorej sa múdro hospodári a prostriedky smerujú tam, kam majú - do vzdelávania, zdravotníctva či efektívnej štátnej správy.

V roku 2009 som stál pri zrode politickej strany Sloboda a Solidarita (SaS) a zároveň som jej krajským predsedom v Trnavskom kraji. V programe SaS so sa podieľal na kapitole – „zdravé financie – štátny rozpočet.“

Mandát v Republikovej rade: do roku 2025

Neexistujú žiadne videá