SaS: Strážili sme poctivo

Štandardný obrázok článku
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) touto cestou oceňuje prácu všetkých, ktorí vo voľbách do VÚC zastupovali stranu vo volebných komisiách. To, že SaS obsadila takmer všetky okrskové komisie, splnilo svoj účel. Ukázalo sa, že na závažné porušenie zákona o voľbách do samospráv poukázali práve nominanti SaS.

Na jeden z najmedializovanejších prípadov možného porušenia zákona upozornil Igor Podlubný (SaS), predseda Krajskej volebnej komisie pre voľby do Zastupiteľtsva Košického kraja. Išlo o vynášanie veľkého množstva nepoužitých hlasovacích lístkov a obálok zamestnancom MČ Košice-Západ, ktorý je priamo podriadený starostovi tejto mestskej časti a kandidátovi na poslanca v KSK vo voľbách do VÚC.

Na základe tohto podnetu a na základe uznesenia volebnej komisie KSK, ktoré konštatuje možné porušenie zákona, členka Ústrednej volebnej komisie(ÚVK) za SaS Jana Kiššová bola jednou zo štyroch zástupcov, ktorí odmietli podpísať zápisnisu ÚVK o výsledkoch volieb. Napriek vajatavému postoju drvivej väčšiny členov ÚVK, ktorí sa snažili bagatelizovať podnet, J. Kiššová trvala na tom, že vo volebnom obvode Košice II sa voľby do VÚC nevykonali v súlade so zákonom.

Aj týmto postojom svojich nominantov dala SaS voličom najavo, že je pripravená dozerať na dodržiavanie zákonov na Slovensku bez ohľadu na tých, ktorí sa nezákonnosti snažia pozametať pod koberec. Verejnosť má právo vedieť, koľko a koho špiny sa pod kobercom hromadí.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá