Reakcia SaS na minulotýždňový zásah polície

Štandardný obrázok článku
Nečinnosť polície je zarážajúca. Ešte horšia je nečinnosť ministraStrana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta neadekvátny zásah slovenskej polície na demonštrantov za ľudské práva, ku ktorému došlo minulý týždeň pred prezidentským palácom. Považuje to za zlyhanie polície, ktorá nielen že nedokázala ochrániť vlastných občanov, ale v potýčke sa postavila proti nim - na stranu čínskych prívržencov komunistického režimu.

Za skutočný škandál však strana považuje následnú nečinnosť ministra vnútra Roberta Kaliňáka a prezidenta PZ SR Jána Packu.

Namiesto prešetrenia incidentu a okamžitého vyvodenia osobnej zodpovednosti voči tým, ktorí kroky policajtov pred prezidentským palácom koordinovali, minister vnútra aj prezident PZ SR zásah zľahčujú a ospravedlňujú smiešnymi frázami o tom, že "aj diplomati sú len ľudia" a "policajti postupovali prísne podľa zákona".

SaS vyzýva ministra vnútra, aby prestal utekať pred vlastnou zodpovednosťou za minulotýždňový zásah policajtov, a aby potrestal vinníkov. Svojou nečinnosťou len umocňuje už aj tak klesajúcu dôveru občanov v políciu. A taký minister nemá na čele rezortu vnútra čo robiť.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá