SaS odsudzuje akékoľvek snahy o autonómiu

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) s obavami sleduje silnejúcu tému o územnej autonómii, nastolovanú politickými zástupcami občanov maďarskej národnosti.

Naposledy táto téma zarezonovala na minulotýždňovom zjazde Strany maďarskej koalície (SMK). Na naše prekvapenie tému intenzívne živili nielen hostia podujatia, ale aj hlavní predstavitelia SMK. Strana SaS vyhlasuje, že jednoznačne odmieta akúkoľvek formu územnej autonómie v rámci SR a akúkoľvek snahu o jej zavedenie. Krivdy nemožno vyriešiť novými krivdami.

Strana Sloboda a Solidarita považuje za jedinú fukčnú a občanom blízku formu presadzovania menšinových záujmov vytvorenie menšinových samospráv pri obecných samosprávach. Umelé otváranie národnostných otázok slúži na zahlmievanie rastúcich hospodárskych problémov krajiny a na predvolebnú agitáciu SMK na Slovensku, a ich partnerov v Maďarskej republike.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá