J. Miškov nebude kandidovať za predsedu hospodárskeho výboru

J. Miškov nebude kandidovať za predsedu hospodárskeho výboru

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Odchádzajúci minister hospodárstva Juraj Miškov nebude kandidovať na post predsedu Výboru NR SR pre hospodárstvo, výstavbu a dopravu.

 

"Robert Fico rozohral ďalšiu zo svojich mediálnych hier. Rozhodil kosti a čakal, ako sa bude opozícia o ne biť. SaS nechce pomáhať vytvárať obraz o rozhádanej opozícií. Nebudem sa uchádzať o post predsedu hospodárskeho výboru. Chcem pracovať ako jeho radový člen," vyhlásil Miškov.

Daniel Krajcer pripomenul, že doterajšie rokovania o rozdelení postov v NR SR, ktoré dal Smer-SD k dispozícii opozícii, boli konštruktívne. " Na rokovaniach v rámci opozície sme nepresadzovali počty, vždy pre nás bola dôležitá odbornosť. Ponúkali sme odchádzajúceho, úspešného ministra hospodárstva a ostatné strany tieto argumenty v neoficiálnych rozhovoroch v plnej miere akceptovali. SaS je stranou, ktorá vždy dodržiavala dohody. Tak, ako v končiacom volebnom období, aj teraz podporíme všetko, na čom sa opozícia dohodla. Štyri strany SDKÚ-DS, OĽaNO, SaS a Most-Híd, sa vedeli dohodnúť, problém robilo len KDH. Z toho sme nadobudli pocit, že KDH nemá dosť napriek tomu, že získalo najsilnejšie pozície z toho, čo bolo opozícii ponúknuté," dodal.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá