Euroval: SaS neohrozí ani vládu, ani peniaze daňovníkov

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Pád vlády nehrozí. Jednoznačne odmietame spájať hlasovanie o eurovale s dôverou vláde a k tomuto vyhláseniu sa včera pridala aj premiérka Iveta Radičová. „Bol by to ten najhorší signál pre finančné trhy.“

Jednoznačný postoj strany Sloboda a Solidarita k snahám Bruselu zatiahnuť do "záchrany" nezodpovedných vlád európskych daňovníkov je jasný už od začiatku roku 2010. Rovnaký názor ako SaS ešte pred voľbami zastávala aj SDKÚ-DS.

Stav verejných financií v krajinách ako Grécko, alebo najnovšie Taliansko a rovnako aj vývoj na finančných trhoch sú dôkazom, že tento postoj je správny. Napriek tomu aj na našej politickej scéne začínajú prevládať hlasy, ktoré schvaľujú odďaľovanie riešenia problému a kupovanie si času na úkor občanov únie.

SaS trvá na svojom postoji k téme euroval a poslanci SaS budú hlasovať PROTI akémukoľvek navyšovaniu záchranného mechanizmu či záchrane nezodpovedných vlád eurozóny.

Odmietame snahy politikov, ktorí podporujú zadĺženie Slovenska kvôli údajnej "záchrane" týchto krajín. Rovnako odmietame ich nezodpovedný postoj, keď sú kvôli presadeniu tohto svojho názoru ochotní ohrozovať stabilitu krajiny tým, že svojimi vyhláseniami nútia predsedníčku vlády riskovať pád vlády.

 

Programové vyhlásenie vlády SR na obdobie rokov 2010-2014:

(časť Hospodárska politika)

Na úrovni Európskej únie bude vláda SR presadzovať podstatné sprísnenie európskych rozpočtových pravidiel – Paktu stability a rastu, pričom súčasťou zmien musí byť aj jasný mechanizmus riadeného bankrotu krajiny, ktorá konzistentne vykonáva nezodpovednú rozpočtovú politiku, a ďalšie mechanizmy efektívneho vymáhania dodržiavania schválených pravidiel.


Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá