SaS k Ukrajine: Fico sa postavil za Rusko

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Predseda slovenskej vlády Robert Fico sa svojimi vyjadreniami k Ukrajine dostal na stranu záujmov Ruska a síl, ktoré sa Ukrajinu snažia udržať vo sfére vplyvu Kremľa.

SaS ignorovanie brutálneho zásahu silových zložiek voči ukrajinským demonštrantom považuje zo strany premiéra za typický počin exkomunistu, ktorému je rešpekt voči ľudským právam cudzí.

Podotýkame, že postoj premiéra Fica nie je v tejto veci kompatibilný s postojom ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka. A nie je ani kompatibilný s európskou diplomaciou, ktorá sa dlhý čas snažila Ukrajine a jej občanom pomôcť ekonomicky i politicky, a to aj formou asociačnej dohody.

Výroky predsedu vlády Fica o tom, že EÚ je do seba zamilovaná, sú výplodom bezzásadového cynika, ktorý zároveň nemá zábrany súhlasiť na fórach EÚ s riešeniami, ktoré, ako to vidíme pri eurovaloch, ekonomicky poškodzujú občanov Slovenska.

Vyzývame členov vlády Slovenskej republiky, aby svoje stanoviská voči Ukrajine koordinovali  na platforme európskej zahraničnej politiky a predovšetkým s ohľadom na ochranu ľudských práv.

Richard Sulík, predseda strany SaS

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá