Výzva SaS k RTVS: Nezvýhodňujte Fica

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Robert Fico volá po štandardizácii politickej scény, ale sám robí bezprecedentné kroky. Kandiduje na prezidenta Slovenskej republiky z pozície predsedu vlády a nemieni sa svojej výkonnej funkcie vzdať a súťažiť s ostatnými kandidátmi o dôveru voličov za férových podmienok.

Preto SaS vyzýva vedenie RTVS a vedúcich redaktorov v STV a SRo, aby prestali počas nastávajúceho volebného obdobia pozývať Roberta Fica do diskusných relácií ako predsedu vlády a posudzovali ho v prvom rade ako jedného z prezidentských kandidátov. Osobitne sa to týka Sobotných dialógov SRo, kam sa premiér Fico chodí prezentovať sám.

„Roberta Fica nikto kandidovať nenútil. Je to jeho slobodné rozhodnutie zdupkať z vládnej zodpovednosti. Ak sa RTVS nemá spreneveriť svojmu poslaniu a stať sa opäť slúžkou moci, musí dbať na vyváženosť jeho mediálnych posolstiev s posolstvami ostatných prezidentských kandidátov. Už len to, že Robert Fico má ako premiér napríklad k dispozícii vysokú finančnú rezervu a môže robiť s vládou výjazdy po Slovensku, ho zvýhodňuje pred ostatnými kandidátmi,“ vyhlásil predseda SaS Richard Sulík. 

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá