Ďalší smerácky bratranec sa nabalil

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana SaS s pohoršením prijala správu, že minister práce Richter vyplatil firme brata bratislavského poslanca Smeru Michala Borguľu na rok dopredu nájomné za poväčšine prázdne kancelárie. Fakt, že Martin Borguľa je zároveň konateľom spoločnosti, ktorej patrí firma Slov Inn, jediná oslovená na prenájom priestorov, strana SaS považuje za donebavolajúcu drzosť a jasný klientelizmus.

Exminister práce Jozef Mihál počas svojho pôsobenia vyplácanie nájmu na priestory znížil a následne aj zastavil. „Vyplácanie tohto nájmu som považoval za neefektívne a bohapusté plytvanie. To, že hneď po mojom odchode sa nájom opäť zvýšil a dokonca vyplatil na rok vopred, je len ďalším dôkazom arogancie a nenásytnosti členov vládnej strany“ povedal. Dodal, že peniaze vynaložené na prenájom priestorov sú peniazmi občanov a boli vyhodené von oknom, respektíve pravdepodobne použité na predvolebnú kampaň pána Borguľu.

Firma Slov Inn mala námietky voči rozhodnutiu Mihála a podala podnet na okresný súd. Po nástupe Ficovej vlády uspela a na základe mimosúdnej dohody s ministerstvom práce pod vedením Richtera dostala 418tisíc eur. Okrem toho štát vyplatil vopred už viac než 900-tisíc eur za samotný prenájom, priestory sa však aj tak začali používať až v auguste tohto roka. „Náhod sa teda v tomto prípade udialo viac než dosť a výrok ministra Richtera, že mal dosť prostriedkov na vyplácanie, svedčí o tom, že na šetrenie ministerstiev z čias vlády Ivety Radičovej sa už zabudlo,“ vyhlásil Mihál.

Predseda strany SaS Richard Sulík dodal, že pokiaľ sa štát ocitne v podobnej situácii, má využívať všetky právne prostriedky, aby dosiahol svoj cieľ, a tým je ušetrenie prostriedkov. „Mimosúdne dohody neprichádzajú do úvahy, obzvlášť v kauzách, kde je podozrenie z klientelizmu,“ dodal Sulík. 

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá