Na Slovensku spravodlivosť neprichádza včas, ak vôbec

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Dnes uplynul polrok od zrútenia diaľničného mosta v Kurimanoch, pri ktorom zahynuli štyria ľudia a ďalší boli ranení.

Médiá priniesli otrasné informácie o príčinách tejto tragédie, ktorú malo zaviniť bezohľadné šetrenie v technologickom postupe a hrubé zanedbanie bezpečnostných predpisov.

Práce na stavbe sa krátko nato obnovili, ale ani po polroku verejnosť nemá žiadne informácie o priebehu a výsledkoch vyšetrovania. Je to ďalší dôkaz neúcty príslušných štátnych orgánov k pozostalým po obetiach a k celej spoločnosti. Zároveň to vyvoláva oprávnené podozrenie, či nejde o zámer, aby vinníci zostali nepotrestaní.

Spravodlivosť je vtedy spravodlivosťou, keď príde včas. V našej krajine to neplatí. V tejto súvislosti si dovoľujeme pripomenúť, že ani po šesť a pol roku nie je súdne uzavretý zával v bani Nováky a takmer rovnaký čas trvá uzavretie výbuchu v delaboračnom sklade vo VOP Nováky. V oboch prípadoch prišli o život ľudia.

Tieto skutočnosti sú deprimujúce. Sú zároveň výzvou pre všetkých slušných občanov Slovenskej republiky zasadzovať sa vytrvalo za spravodlivosť a bojovať proti tým, ktorým tento pojem nič nehovorí. Najhoršie by bolo na nespravodlivosť si zvyknúť.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá