Vyzývame prezidenta, aby nevymenoval Čižnára

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Jaromír Čižnár sa stal generálnym prokurátorom Slovenskej republiky za okolností, ktoré odporujú ústavnosti.

Ústavnosť SaS chápe ako rešpekt nielen pred písanými pravidlami, ale aj pred tými nepísanými, ktoré písané právo dotvárajú a ktorých súčasťou je aj morálka a skúsenosťou preverené cnosti.

Ústavné by v prípade voľby generálneho prokurátora  bolo čakanie na rozhodnutie Ústavného súdu SR, ktorý potvrdí, alebo nepotvrdí, či nevymenovaním Jozefa Čentéša prezident porušil jeho práva. Akt voľby generálneho prokurátora, ku ktorému dnes prikročil Smer, je teda typický krok totalitných politických síl, ktoré berú ohľad len na svoje zištné a mocenské ciele. Ústavnosť ich zaujíma len potiaľ, pokým ich neobmedzuje.

SaS vyzýva prezidenta Ivana Gašparoviča, aby Jaromíra Čižnára nevymenoval, lebo bol zvolený za generálneho prokurátora v rozpore s ústavnosťou a dobrými mravmi. Sú to závažné a legitímne dôvody na uplatnenie prezidentských právomocí, ktoré v nedávnom čase dotvoril svojim rozhodnutím ústavný súd.

Tento apel je určený prezidentovi, ktorý nesie plnú zodpovednosť za daný stav, o to skôr by mu mal vyhovieť.

Richard Sulík
predseda SaS

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá