Cestovanie zadarmo je fackou všetkým, ktorí pracujú či podnikajú

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita považuje vládou schválené cestovanie vlakom zadarmo pre seniorov a študentov za facku strednej triede a všetkým ľuďom, ktorí na Slovensku pracujú, podnikajú a tvoria hodnoty.

„Robert Fico systematicky žmýka podnikateľov a strednú vrstvu vyššími daňami i odvodmi, aby mohol zo spoločných peňazí bez škrupúľ podplácať neproduktívne skupiny obyvateľov, u ktorých na výmenu očakáva ich hlas,“ povedal dnes predseda SaS Richard Sulík.

Načasovanie týchto „benefitov“ má podľa SaS jediný cieľ, a tým je podpora kandidátov Smeru v komunálnych voľbách. „Už v minulosti premiér viackrát a bez akejkoľvek hanby oznámil občanom, že kandidáti Smeru v regiónoch budú vládou zvýhodňovaní. Dnes k tomu pridáva priame úplatky pre seniorov a študentov,“ poznamenal Sulík.

SaS nevidí žiaden dôvod na to, aby študenti mohli cestovať zadarmo na akejkoľvek trati a na akýkoľvek účel. „Kým zvýhodnenie cesty do školy by bolo aspoň pochopiteľné, takýto bianko cestovný lístok je nezmyselný, nesystémový a jednoznačne nespravodlivý. Namiesto toho, aby sme mladých ľudí viedli k zodpovednosti za vlastné životy a zapájali ich do tvorby hodnôt pre spoločnosť, ide ich vláda hýčkať benefitmi a učiť ich závislosti od štátu. To je mimoriadne nebezpečný postoj, ktorý sa v budúcnosti tejto krajine vráti ako bumerang,“ uzavrel Sulík.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá