SaS: Nezmyselné referendum, namierené voči konkrétnej menšine, by sa konať nemalo

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana SaS je presvedčená, že nezmyselné referendum, namierené voči konkrétnej menšine, by sa konať nemalo. „Je rovnako zbytočné a nič neriešiace ako ústavná ochrana manželstva, ktorú nedávno spoločne schválili Smer a KDH. Ide len a len o snahu niektorých aktivistov obmedziť život párom, ktoré nežijú podľa predstáv cirkvi,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Dnešný výrok Ústavného súdu potvrdil podozrenie SaS, že táto oblasť zasahuje do základných ľudských práv a slobôd. „Žiadne referendum nesmie byť nástrojom na potláčanie práv menšín,“ uviedol predseda liberálov.

Ľudskoprávna aktivistka Romana Schlesinger privítala časť rozhodnutia Ústavného súdu o nesúlade tretej otázky referenda s ústavou. „Ústavný súd podľa môjho názoru povedal, že právo na iné ako manželské zväzky je základným právom. Od dnes teda vieme, že na Registrované partnerstvá máme právo i podľa Ústavného súdu,“ dodala Schlesinger.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá