SaS víta rozhodnutie prezidenta vrátiť nefunkčný zákon o verejnom obstarávaní

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana SaS víta rozhodnutie prezidenta Andreja Kisku vrátiť do parlamentu nefunkčný zákon o verejnom obstarávaní. „Tento zákon je deravý ako ementál a absolútne nerieši problém schránkových firiem. Je to len odfajknutie ďalšieho bodu v marketingovom pláne Smeru, ktorý sa takýmto smiešnym spôsobom pokúsil zalepiť oči tisícom ľudí, protestujúcich na námestiach proti korupcii,“ povedal podpredseda SaS Ľubomír Galko.

SaS pripomína, že jej poslanci spolu s časťou opozície, bojujúcou proti korupcii, odmietli v parlamente tento bezzubý zákon podporiť. „Dodnes je pre nás nepochopiteľné, prečo zvyšok opozície podal Smeru pomocnú ruku a za hmlistý prísľub sfukčnenia zákona v budúcnosti podporil tento marketingový výtvor. Slovensko potrebuje funkčný zákon, ktorý naozaj umožní bojovať proti korupcii a pochybným schránkovým firmám,“ poznamenal Galko.

Liberáli veria, že pri opätovnom prerokúvaní v parlamente vypadne zo zákona škandalózne ustanovenie, ktoré umožňuje rozšíriť okruh prípadov bez povinnosti verejného obstarávania aj na zákazky súvisiace so zabezpečením predsedníctva Slovenska v Európskej únii v roku 2016. „Tento pozmeňovací návrh, prepašovaný do zákona poslancom Smeru Marošom Kondrótom, jasne ukazuje, že Smer nevidí slovenské predsedníctvo ako príležitosť ukázať sa Európe v pozitívnom svetle, ale predovšetkým ako príležitosť pre svojich mecenášov nabaliť sa bez verejnej kontroly. Tak ako zdravotníctvo, aj dobré meno krajiny musí ísť bokom, keď ide o vrecká v smeráckom pozadí,“ dodal predseda liberálov Richard Sulík.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá