Opoziční poslanci podali trestné oznámenie pre machinácie

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Pätica poslancov Ján Mičovský, Ľubomír Galko, Daniel Lipšic, Igor Matovič a Richard Sulík podala trestné oznámenie kvôli kauze predraženej súťaže na odvoz dreva štátnou firmou Lesy SR. Záujem o prípad inicioval poslanec NR SR za hnutie OĽaNO, celoživotný lesník Ján Mičovský.

„Predraženie o 49 percent, čo je v konečnom dôsledku 11 miliónov eur, priznal v odpovedi na moju interpeláciu aj minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek, ale nič s tým neurobil. Keď som sa obrátil na premiéra Roberta Fica, dostal som krátku odpoveď, že nejde o 11 miliónov, ale o 6 miliónov. Pýtam sa, kde tie peniaze skončia, a inú možnosť ako trestné oznámenie mi vládna strana nedáva,“ povedal Mičovský. 

Podľa Mičovského je táto kauza „nechutným korupčným guľášom, do ktorého strana Smer namiešala všetky neresti verejného obstarávania. „Čudujem sa vedeniu podniku, že nemá problém prikladať polienka pod takýto špinavý kotol. Firmy, ktoré tender vyhrali, si najali  menšie firmy, ktoré odvoz robili doteraz a boli zo súťaže vyradené, a dokonca im za to platia menej peňazí, ako zarábali doteraz,“ dodal Mičovský.

Poslanec za stranu SaS Ľubomír Galko považuje správanie Jahnátka a Fica za obyčajné krytie. 

„Premiér má k dispozícii všetky dôkazy, ktoré hovoria o rozkrádaní. Odvoz v týchto dňoch vo veľkom funguje a autá nám z lesov odvážajú nielen drevo, ale aj peniaze, dane občanov Slovenska,“ uzavrel Galko a dodal, že spolupráca opozičných strán SaS, OĽaNO a NOVA pri odhaľovaní smeráckeho šafárenia bude pokračovať a verejnosť bude určite informovaná.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá