Pôsobenie ministra školstva je fiaskom Ficovej vlády

Pôsobenie ministra školstva je fiaskom Ficovej vlády

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Podpredseda SaS Ľubomír Galko dnes vyzval premiéra Roberta Fica, aby bezodkladne odvolal ministra školstva Dušana Čaploviča. Dôvodov uviedol niekoľko; popri nezmyselných rušeniach a zlučovaniach úradov sa však obzvlášť vyníma nákup tabletov do škôl, pričom tieto nie sú kompatibilné s operačnými systémami, ktoré doteraz školy používali.

„Tento tragický krok člena súčasnej vlády je len ďalším potvrdením neschopnosti rozhodovať o budúcnosti nielen žiakov a študentov, ale aj učiteľov a rodičov. Zaspal v elektrónkovej a analógovej dobe,“ povedal Galko.

Poslanec NR SR Martin Poliačik poukázal na podmienku konkrétneho výrobcu procesorov. „Vytvára to 40 miliónovú dieru v projekte. Môže sa nám stať, že z peňazí Európskej únie neuvidíme na preplatenie tabletov ani korunu“, povedal Poliačik.

„Čaplovič vracia školstvo do minulosti a dnes je situácia taká, že keď sa mladý človek rozhoduje o kariére učiteľa, rozhoduje sa o tom, či uvrhne seba a svoju budúcu rodinu do chudoby. Minister nerieši problémy učiteľov, žiakov a rodičov, ale háji záujmy lobistických skupín“ uviedol tímlíder SaS pre školstvo Juraj Droppa.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá