SaS v Banskej Bystrici: Vrchnosť ignoruje ľudí

SaS v Banskej Bystrici: Vrchnosť ignoruje ľudí

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
SaS v Banskej Bystrici: Vrchnosť ignoruje ľudí

Poslanci mestského zastupiteľstva i samotný primátor Banskej Bystrice odignorovali petíciu vyše 3200 občanov, ktorí ňou vyjadrili svoj postoj, že parkovné patrí mestu, nie súkromnej firme.

„Neviem to inak nazvať ako arogancia moci. Primátor Gogola sa stal hovorcom Smeru,“ povedal regionálny predseda SaS v Banskej Bystrici Radovan Sloboda.  Situácia je podľa jeho slov o to bizarnejšia, keďže sa mesto v iných prípadoch zaoberá petíciami s oveľa nižším počtom podpísaných.

SaS v Banskej Bystrici niekoľko mesiacov poukazuje na státisíce eur, o ktoré mesto prichádza vďaka tomu, že poplatky za parkovanie vyberá súkromná firma, prepojená so štruktúrami Smeru.

Branislav Bosák upozornil, že zmluva so spoločnosťou EEI je pravdepodobne neplatná, keďže bola uzavretá v rozpore so zákonom. „Ale aj keby bola platná, firma EEI vyberá parkovné aj na uliciach, ktoré nie sú súčasťou zmluvy,“ povedal.

Podľa Miroslava Ivana novú zmluvu mesto s EEI stále nepodpísalo napriek tomu, že zastupiteľstvo takýto krok schválilo. „Myslíme si, že trojmesačná lehota na zverejnenie zmluvy týmto vypršala, takže dnes je tu stav, akoby žiadna zmluva nebola ani uzavretá. Poslanci sa k tejto otázke budú musieť vrátiť znova. To je zároveň dobrá príležitosť, aby sa vrátili k petícii,“ povedal.

Aktivity SaS v Banskej Bystrici ´Parkovné patrí mestu´ bol podporiť aj podpredseda strany a poslanec NR SR Ľubomír Galko. „Zvažujem vystúpenie pred mestskými poslancami. V Malackách sa to osvedčilo, kontroverznú výstavbu fabriky na výrobu vakcín nakoniec vláda zastavila,“ povedal.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá