Minister obrany namiesto modernizácie len presúva položky

Minister obrany namiesto modernizácie len presúva položky

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Minister obrany namiesto modernizácie len presúva položky

Vojaci menej cvičili, jazdili, strieľali a lietali, lebo sa rekonštruovali futbalové štadióny. Po dnešnom brannobezpečnostnom výbore venovanom záverečnému účtu ministerstva obrany to vyhlásil podpredseda SaS a exminister obrany Ľubomír Galko.

„Ako bývalému ministrovi obrany sa mi to počúvalo veľmi ťažko. Opakuje sa situácia z roku 2012, keď došlo šialenému navýšeniu rozpočtu Vojenského spravodajstva. Vyčerpali toľko peňazí, že SIS môže len tíško závidieť,“ povedal Galko.

Podľa štátneho záverečného účtu sa Glváčovi manažérskym spôsobom podarilo navýšiť prostriedky na modernizáciu. „Zahrnuli sem rekonštrukciu lodenice v Liptovskom Mikuláši, rekonštrukciu budov s komunikačnými informačnými systémami, majetkovo-právne vysporiadanie nehnuteľností, rozvoj infraštruktúry zvýšením kvality života personálu a podobne. Toto pre mňa nie je modernizácia. Je to presúvanie položiek z jedného chlievika do druhého, aby to na papieri vyzeralo pekne.“

„Perličkou je nákup traktorov. Zaujíma ma, čo sú to za traktory a ako súvisia s modernizáciou Ozbrojených síl. Budem sa pýtať ďalej.“ uzavrel Galko.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá