SaS podáva další návrh na OLAF

SaS podáva další návrh na OLAF

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Napriek sporom vo vnútri klubu europoslancov Smeru strana SaS si myslí, že by poslanci Európskeho parlamentu mali mať možnosť vystupovať v Národnej rade vrátane jej výborov. Povedal to dnes predseda SaS a europoslanec Richard Sulík. Zároveň vyzval slovenskú vládu, aby sa zapojila do iniciatív, ktoré rozvíja Veľká Británia alebo Holandsko na zastavenie nadmernej regulácie zo strany Európskej komisie.

SaS tiež podala ďalší podnet na európsky kontrolný úrad OLAF. Ide o niekoľko rokov vlečúci sa spor o výstavbu železničného mosta pri Trenčíne.

Tender za vyše 240 miliónov eur vyhrala pôvodne spoločnosť Skanska, ale neskôr po rôznych právnych peripetiách s drahšou ponukou o 44 miliónov eur Združenie pod BREZINOU.

Podľa podpredsedu SaS a poslanca NR SR Ľubomíra Galka boj proti korupcii na národnej úrovni vie SaS teraz účinne preniesť cez Richarda Sulíka aj na európsku úroveň, pokiaľ ide o čerpanie eurofondov. „SaS pri tejto práci bude využívať rôzne zdroje od médií po informácie od jednotlivých občanov,“ povedal Galko.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá