Daňová úľava pre Duslo je pľuvanec Ficovej vlády pre daňovníkov

Daňová úľava pre Duslo je pľuvanec Ficovej vlády pre daňovníkov

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Daňová úľava pre Duslo je pľuvanec Ficovej vlády pre daňovníkov

Daňová úľava pre Duslo Šaľa je pľuvancom pre daňových poplatníkov. Na dnešnej tlačovej besede to vyhlásil europoslanec a predseda SaS Richard Sulík.

„Nie je možné, aby sa takýmto spôsobom vytvárali lepšie podmienky pre vyvolených. Tieto peniaze budú v štátnom rozpočte chýbať,“ povedal Sulík. Dodal, že ekonomika, v ktorej sa rozšíri podnikanie postavené na vylobovanej pomoci, zákonite vedie k úpadku: „Na modernizáciu si má každá fabrika vytvárať vlastné zdroje, inak je niekde chyba," povedal.

Poslankyňa NR SR a podpredsedníčka SaS Jana Kiššová uviedla, že i keď ústava vláde SR ukladá povinnosť rozhodovať o zásadných opatreniach na zabezpečenie hospodárskej a sociálnej politiky SR, v tomto prípade sa vláda tejto povinnosti nepochopiteľne vzdala: „O daňovej úľave podľa nových smeráckych pravidiel rozhoduje jediný minister, dokonca poza chrbát ministra financií,“ povedala Kiššová.

Na septembrovej schôdzi SaS predloží do parlamentu novelu zákona o investičnej pomoci, ktorou sa pokúsi zrušiť Smerom ustanovené pravidlo, že o daňovej úľave pri investícii nad 200 miliónov eur rozhoduje len minister hospodárstva alebo dopravy. Zároveň Richard Sulík spolu s ďalším europoslancom Ivanom Štefancom budú informovať komisára pre hospodársku súťaž Joaquína Almunia o pozadí tejto kauzy. Európska komisia totiž rozhoduje, či ministrom hospodárstva schválená daňová úľava je v súlade s pravidlami EÚ.

„Vyzývam ministra hospodárstva Pavla Pavlisa, aby túto poburujúcu žiadosť na Európsku komisiu čím skôr stiahol,“ uzavrel Sulík.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá