Podvod v parlamente: Falšovanie údajov

Podvod v parlamente: Falšovanie údajov

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Predsedu NR SR Pavla Pašku (Smer-SD) čaká kvôli falšovaniu údajov disciplinárne konanie Mandátového a imunitného výboru NR SR.

Národná rada SR niekoľko dní po vypršaní termínu na odovzdanie návrhov na rokovanie najbližšej schôdze parlamentu zmenila na svojej webstránke dátum doručenia jedného z návrhov. Predseda parlamentu ho tak mohol zaradiť už na túto schôdzu a nemusel čakať až na júnovú.

"17. apríl bol deň, keď bolo najneskôr možné podať legislatívny návrh. Rokovací poriadok predsedovi parlamentu Pavlovi Paškovi (Smer-SD) vyslovene zakazuje zaradiť na rokovanie NR SR návrh zákona podaný po tejto lehote," povedal predseda SaS Richard Sulík. "Nielen pred voľbami, ale aj po voľbách sa nás Robert Fico snažil presvedčiť, že Smer má novú tvár, že je iný, že sa zmenil. My sme však presvedčení, že ľudia sa len tak nemenia a rovnako sa nezmenil Smer. Najnovšia skúsenosť nám potvrdzuje, že kto podvádzal raz, bude podvádzať zas.

Pavol Paška sa pred niekoľkými rokmi smutne preslávil tým, že menil zákon potom ako ho poslanci schválili. Je to ten istý Pavol Paška, ktorý uplynulé dva roky neustále kritizoval politickú kultúru, ktorú podľa neho vniesli do parlamentu nové strany.

Rokovací poriadok stanovuje presné lehoty na podávanie legislatívnych návrhov – pre nastávajúcu schôdzu je to 17. apríl. Zakazuje zaradiť na rokovanie parlamentu zákon, ktorý bol doručený po termíne. V prípade návrhu strany Smer s číslom parlamentnej tlače 29 nebola zákonom stanovená lehota dodržaná. Toto si pán Paška zrejme všimol a následne došlo k sfalšovaniu dátumu doručenia. To, že nešlo o preklep, dokazuje aj stanovisko ministerstva financií a výpis z webu NR SR. Na tomto druhom výpise je už iný dátum doručenia.

Ústava a rokovací poriadok musia byť pre parlament ako písmo sväté. Porušovať ich takýmto nehanebným spôsobom znamená špiniť základné princípy parlamentarizmu.

Strana SaS podá v súvislosti s týmto krokom predsedu parlamentu na mandátový a imunitný výbor podnet na disciplinárne konanie. Vyzývame predsedu Národnej rady, aby stiahol tento návrh z rokovania parlamentu a zaradil ho až na júnovú schôdzu, tak ako to káže rokovací poriadok," dodal Sulík.

 

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá