Riešenie rómskych osád – SVS

Riešenie rómskych osád – SVS

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Táto reforma je pre tých ľudí v SVS, ktorí chcú so svojím životom niečo urobiť. Je pre tých, ktorí sa chcú vymaniť vlastným pričinením z chudoby, z chatrče a získať perspektívu. Pre tých štát vytvorí možnosti, ktoré stačí využiť.

Prečo chceme riešiť problematiku SVS? Pretože neriešenie problémov SVS ťahá celý štát dolu – ničí ľudí žijúcich v SVS, obťažuje ľudí žijúcich pri SVS, znižuje životnú úroveň občanov a negatívne ovplyvňuje ekonomiku štátu. Problémy SVS sú na Slovensku prítomné celé desaťročia, za ostatných 20 rokov sa ešte prehĺbili. Sľubovaná „rómska reforma“, ktorú za oslavných fanfár avizovala Ficova predošlá vláda, najmä jej garant - minister vnútra Róbert Kaliňák, zlyhala. Ukázalo sa, že to bol len marketingový podvod na ľuďoch zo SVS aj na ľuďoch žijúcich pri SVS.


Kvôli nečinnosti a prázdnym sľubom politikov vyrastá v SVS x-tá generácia analfabetov, nevzdelaných, nekvalifikovaných ľudí závislých od štátu. To, čo sa z ľudí v SVS stalo, to, ako dokážu zneužívať systém, predovšetkým sociálny systém, za to
všetko nesie zodpovednosť štát. Nastavil nesprávne motivátory. Ľudia zo SVS si brali len to, čo im štát dával. Samosprávy majú veľmi rozdielne prístupy k SVS, väčšina z nich je neschopná prikročiť k riešeniam, k nepopulárnym krokom voči svojim voličom. Iniciatívu preto musí zobrať do rúk štát a problémy SVS riešiť prierezovo. Nikto však nemôže očakávať a nikto nemôže sľúbiť, že situácia v SVS sa zmení z večera do rána.

Každý, kto sľubuje jednoduché riešenia, je POPULISTA A KLAMÁR.

>> STIAHNUŤ <<

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá