Prezidentské voľby 2014

Prezidentské voľby 2014

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
SaS predstavila svojho kandidáta na prezidenta SR Petra Osuského

Prejav Richarda Sulíka pri príležitosti predstavenia kandidáta na prezidenta SR

Dámy a páni, milí priatelia,

strana Sloboda a Solidarita sa rozhodla do prezidentských volieb v roku 2014 ponúknuť občanom Slovenskej republiky kandidáta, o ktorom sme si istí, že nesklame. Je to človek pevných postojov a pevného charakteru. Je to politik, občiansky aktivista a mysliteľ v jednej osobe, ktorý vždy stál na správnej strane a nikdy sa nepodvolil zlu.

My, v SaS, sme hrdí, že je medzi nami. Imponuje nám svojimi skúsenosťami, rozhľadenosťou, svojím životným príbehom, ale aj zmyslom pre humor a láskavosťou. S obdivom hľadíme na jeho činorodosť a temperament.

V uplynulých mesiacoch sme viackrát vyjadrili nádej, že opozičné strany ponúknu verejnosti spoločného kandidáta. Zároveň sme dali najavo, že tento kandidát musí disponovať takými osobnými kvalitami a povesťou, aby bol prijateľný aj pre liberálneho voliča.

Naše očakávania sa nenaplnili, ale nemienime nemohúcne odvracať hlavu a tváriť sa, že budúcoročné voľby prezidenta Slovenskej republiky sa nás netýkajú. Týkajú sa nás a veľmi.

Slovensko potrebuje hlavu štátu, ktorá bude dôstojným reprezentantom navonok, morálnou autoritou, rozvážnym sprievodcom počas ťažkých časov.

Potrebujeme na čele štátu osobnosť, na ktorú môžeme bez obáv ukázať prstom a povedať našim deťom: Slovensko má prezidenta, na ktorého sú vaši rodičia hrdí; berte si z neho príklad.

Potrebujeme kandidáta, ktorý nie je menším zlom.

V nadchádzajúcom období sa pokúsime získať pre nášho kandidáta aj podporu politických strán, občianskych združení, osobností. Ale na prvom mieste sú občania. Oni svojimi podpismi na petícii nám dajú signál, že ideme správnou cestou.

Azda to nebude trúfalosť, keď poviem, že v tomto prípade je možné nájsť širokú zhodu. Tento oddaný priateľ slobody a húževnatý bojovník proti jej nepriateľom na to má.

Vítam medzi nami Petra Osuského a jeho pani manželku Milenu.

Richard Sulík

predseda SaS

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá