Zdravé financie

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Zdravé financie sú neoddeliteľnou súčasťou prosperujúcej krajiny, v ktorej sa oplatí pracovať, podnikať a žiť. Slovensko však dlhé roky nerobí žiadne zásadné a potrebné reformy. Naopak, vlády Smeru nám tu zanechali masívne zhoršenie podnikateľského prostredia a nevyužili dobré časy na konsolidáciu.

Strana SaS prináša 66 konkrétnych riešení pre zdravé financie. Naše riešenia sa týka štátneho rozpočtu, daní, finančných trhov, čerpania eurofondov, ale aj komplexnej reformy odvodov a sociálnych dávok. Zdravé verejné financie predpokladajú aj správne nastavený štátny rozpočet. Aj preto chceme do konca volebného obdobia dosiahnuť štrukturálne vyrovnaný rozpočet verejnej správy a verejný dlh čo najskôr znížiť. Tiež sa pustíme plnou silou do boja proti podvodom na DPH, pričom sa zaväzujeme, že nebudeme zvyšovať daňové zaťaženie.

Slovensko však posledných desať rokov neustále čelí pokušeniu vládnych strán zasahovať do ekonomiky spôsobom, ktorý vytvára nezaslúžené majetkové rozdiely a znižuje tak prosperitu spoločnosti i jednotlivcov. Dlhodobo preto presadzujeme menej štátu a nižšie dane, pretože sme presvedčení, že s hodnotami naloží najlepšie ten, kto ich vytvorí- teda daňovník. Prinášame riešenia, a to v podobe, ako napríklad opätovné zavedenie rovnej dani či zrušenie koncesionárskych poplatkov.

Nemej dôležitou súčasťou výhod, ktoré už od vstupu Slovenska do Európskej únie využívame, sú eurofondy. Ich čerpanie je však za 15 rokov sprevádzané korupčnými škandálmi, bruselskými korekciami, nízkymi číslami čerpania a neefektívnymi projektmi. Musíme sa snažiť, aby sme eurofondy dokázali efektívne využívať aj vo viacerých oblastiach. Z tohto dôvodu budujeme náš program v tejto oblasti na tzv. 3P - princípy, priority, procesy. Je to program, ktorým chceme čerpanie eurofondov výrazne zjednodušiť, eliminovať klientelizmus a korupciu.

Nespravodlivosť, komplikovanosť a byrokracia sú synonymá pre dnešný systém daní a odvodov. Zavedením Odvodového bonusu, ktoré predstavuje komplexnú reformu odvodov a sociálnych dávok, sa vak daňovo-odvodové zaťaženie zníži a čistý príjem väčšiny obyvateľstva bude vyšší ako dnes. Taktiež vytvorí množstvo nových pracovných miest pre ľudí, ktorých dnes rast minimálnej mzdy oberá o možnosť pracovať.

>> STIAHNUŤ <<

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá