Agenda 2020

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Milí priatelia, po rokoch prešľapovania na mieste a masívneho zhoršovania sa podnikateľského prostredia je najvyšší čas na zásadné ekonomické reformy. Treba znížiť dane, znížiť a zjednodušiť odvody, odbúrať bariéry v podnikaní, obmedziť byrokraciu a odstrániť korupciu. Tvoriť hodnoty sa musí znovu vyplácať.

Zamestnávatelia a podnikatelia vedia najlepšie posúdiť, čo a za aké ceny treba vyrábať. Majú najlepšie informácie o situácii na trhu, kde sa dennodenne snažia svojimi tovarmi a službami presadiť. Čím menej prekážok im stojí v ceste, tým vyšší úžitok ľuďom a krajine prinášajú. Žiadna vláda by sa preto nemala vyvyšovať nad trh.
Má pomáhať len tam, kde trh preukázateľne zlyháva.


Zlé rozhodnutia vlád tejto krajine vždy najviac ubližujú. Posledných desať rokov neustále čelíme pokušeniu vládnych strán zasahovať do ekonomiky spôsobom, ktorý vytvára nezaslúžené majetkové rozdiely a znižuje tak prosperitu spoločnosti i jednotlivcov.
Najmä ľavicové vlády sa pokúšajú vyvolávať v ľuďoch ilúziu, že spontánne trhové sily treba nahradiť štátnou autoritou, ktorá nad všetkým bdie a jediná pozná tú najlepšiu cestu. Hlboký omyl! My v SaS netvrdíme, že trh všetko vyrieši. No vláda má robiť takú hospodársku politiku, ktorá v žiadnom prípade nedeformuje trh tým, že časti vyvolených podnikateľov poskytuje výnimočné výhody. To je protekcionizmus a diskriminácia.


V ekonomickom reformnom programe AGENDA 2020 navrhujeme konkrétne, mnohé aj pomerne rýchlo vykonateľné, opatrenia. Budeme rokovať aj s ostatnými politickými stranami a dúfame, že si z nich čo najviac osvoja.
Žiadnym zákonom nie je možné nariadiť ľuďom blahobyt ani vysokú životnú úroveň. Je však možné pre to vytvoriť vhodné podmienky. A to je naša úloha, pre ktorej splnenie spravíme všetko, čo bude v našich silách, aby sa Slovensko mohlo priblížiť k vyspelým a bohatým krajinám.

Celý obsah si môžete vo formáte PDF stiahnúť zo záložky Súbory alebo pozriet online na adrese: https://www.flipgorilla.com/p/26183111565906156/show

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá