Dobré spolunažívanie

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Až 72% občanov nedôveruje právnemu štátu na Slovensku. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu verejnej mienky Eurobarometer, ktorý si pravidelne zadáva Európska komisia. Je to najhorší výsledok od roku 2004. Nedôvera narástla aj voči polícii, ktorej neverí 55% občanov. Najhorší výsledok z krajín Únie máme aj čo sa týka nedôvery voči armáde – neverí jej až 42 %.

Strana SaS preto prináša 198 konkrétnych riešení pre dobré spolunažívanie na Slovensku. Pre našu krajinu musí byť prioritou zásadná reforma očisty justícii.  Riadna a včasná vymožiteľnosť práva je nevyhnutnou podmienkou ekonomického a hodnotového rozvoja Slovenska. Sme pripravení prinavrátiť dôveru občanov v spravodlivú justíciu a právny štát.

Nevyhnutnosťou bude aj hĺbkový audit vývoja bezpečnostnej situácie za posledných 10 rokov a odpolitizovanie obsadzovania riadiacich pozícii v policajnom zbore. V našom programe tiež predkladáme verejnosti víziu, kam by sa mal rezort obrany uberať, opisujeme jeho chyby a nedostatky, ako aj náš názor na to, čo považujeme za podstatné.

Zahraničná a európska politika Slovenska musí byť založená na pozícii dôveryhodného, spoľahlivého a čitateľného partnera. Ako prvá a doposiaľ jediná politická strana na Slovensku, sme vydali komplexnú publikáciu Manifest slovenského eurorealizmu, ktorá je súčasťou programových priorít SaS. Taktiež nezabúdame ani na národnostné menšiny, pričom sa zaväzujeme, že presadíme prijatie zákona o národnostných menšinách, ktorý Slovenská republika nemá.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá