A. Zemanová: Na problém znečistenej vody na Žitnom ostrove dlhodobo upozorňujem, aktivitu ministerstva vítam

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Strana Sloboda a Solidarita už pred rokom podala návrh zákona na zabezpečenie ochrany zdravia ľudí pred používaním znečistenej vody na Žitnom ostrove. Poslankyňa NR SR a tímlíderka SaS pre životné prostredie Anna Zemanová preto víta aktivitu troch ministerstiev, ktorá reaguje na jej dlhodobé úsilie poukázať na potrebu zvýšenej ochrany zdrojov pitnej vody a informovanosti verejnosti o jej kvalite.

Minister životného prostredia László Sólymos dnes avizoval návrh nového zákona, ktorý chce predložiť už na júnové rokovanie vlády, avšak doteraz ho verejnosti nepredstavil. Strana SaS navrhovateľom odporúča dobre si naštudovať návrh zákona o Chránenej vodohospodárskej oblasti Žitný ostrov (tlač 922), ktorý predložila poslankyňa Zemanová na májovej schôdzi parlamentu.

„Oceňujem, že vláda reaguje na moju výzvu na realizáciu opatrení,“ povedala Anna Zemanová a na záver dodala: „V tejto súvislosti treba povedať, že verejnosť ešte stále čaká na výsledky monitoringu znečistenia Žitného ostrova najmä z pohľadu výskytu atrazínu v strednej časti Žitného ostrova a šíriaceho sa toxického mraku z Vrakunskej skládky.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá