Reakcia SaS na TB a vyjadrenia ministerky Matečnej

Reakcia strany Sloboda a Solidarita (SaS) na tlačový brífing a vyjadrenia ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriely Matečnej:

Štandardný obrázok článku

Od Gabriely Matečnej sme očakávali, že na tlačovom brífingu prevezme svoju politickú zodpovednosť ako osoba, ktorá je priamo zodpovedná za zlyhania voči drobným roľníkom a farmárom a ohlási odstúpenie z funkcie. Gabriela Matečná sa však namiesto toho až smiešnym spôsobom venovala opisovaniu svojich osobných úspechov a úbohému strieľaniu slepými nábojmi na opozičných politikov. Na konkrétne otázky novinárov nedokázala odpovedať. No nebola to opozícia, ale generálny prokurátor tohto štátu, ktorý povedal, že „systém, aký je tam nastavený, je chorý, a to je ešte to prijateľné slovo.“ Ak Andrej Danko verejne vyhlásil v Sobotných dialógoch, že „pani Matečná je povinná vytvárať systém,“, potom sú slová generálneho prokurátora jednoznačným vyslovením nedôvery ministerke pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Okrem toho odchod ministerky Matečnej žiadajú aj farmári, ktorých práva má zastupovať. 

V najbližších dňoch budeme informovať o ďalších konkrétnych dôvodoch, prečo musí ministerka Matečná odstúpiť. Ministrom v žiadnej vláde nemôže byť človek, ktorý sa nedokáže problémom postaviť čelom a ešte zbabelo uteká od farmárov.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, podpredsedníčka NR SR za SaS
Jarmila Halgašová, tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo 

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá