Zatknutie podnikateľa Janíčka je názornou ukážkou zastrašovania

Zatknutie podnikateľa Ondreja Janíčka v dĺžke desať hodín v súvislosti s trestným činom ohovárania považuje strana Sloboda a Solidarita za neprimeraný zásah do jeho občianskych práv.

Štandardný obrázok článku

„Je absolútne za čiarou, aby elementy ovládajúce časť polície zatýkali občanov Slovenska v súvislosti s trestným činom ohovárania, ktorého skutková podstata vyžaduje veľmi zložité dokazovanie úmyslu obvineného a súčasne lživosti jeho výrokov,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár a pokračoval: „Osobitne to platí v prípadoch, keď sa občania vyjadrujú o korupčnom správaní funkcionárov štátu.“

Práve pre ľahké zneužitie trestného činu ohovárania zo strany orgánov činných v trestnom konaní sa ho strana SaS snaží vyňať z Trestného zákona a oblasť ochrany osobnosti ponechať len v kompetencii občianskeho práva. 

„Zatknutie podnikateľa Janíčka, ktorý vyslovuje na adresu bývalej sudkyne a dnes štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej výroky o jej korupčnom správaní, je názornou ukážkou, ako dokážu elementy ovládajúce časť polície zneužiť trestný čin ohovárania na zastrašovanie prípadného svedka. A zároveň tým vysielajú signál všetkým občanom na Slovensku, že najlepšie pre nich je, keď budú o korupcii mlčať,“ poznamenal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Orgány činné v trestnom konaní dnes nevedia s istotou povedať, že podnikateľ Janíček o Jankovskej klame a že štátna tajomníčka nebola ako bývalá sudkyňa spriahnutá s mafiou, ktorá ho dokázateľne obrala o majetok, tvrdí SaS.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá