M. Lučanský robí dojem, že klame

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Policajný prezident Milan Lučanský doposiaľ médiám nepovedal, koľko stál jeho dom. Je tak jeden z mála občanov Slovenskej republiky, ktorí majú takéto „okno“ vo svojich finančných záležitostiach. Tvrdí vo svojom stanovisku strana Sloboda a Solidarita.

"Tvrdí verejnosti, že úradník v Slovenskej sporiteľni nebol schopný poslať peniaze na kúpu floridského apartmánu do USA, tak ich tam poslal cez kamaráta,“ uviedol podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko a doplnil: „Za pozornosť stojí aj ďalší jeho medializovaný výrok, že nemá problém zverejniť svoje majetkové priznanie. Tak policajného prezidenta Lučanského opakovane vyzývame k tomu, aby svoje majetkové priznanie konečne zverejnil a len nehovoril, že ho zverejní, hoci pri takýchto výpadkoch pamäte nečakáme od tohto dokumentu zázraky.“

Po rozhovoroch, ktoré po nástupe do funkcie Milan Lučanský poskytol médiám, v SaS silnie pocit, že nový policajný prezident nehovorí o pôvode svojich zdrojov pravdu. „Preto musíme pripustiť, že môžu byť za nimi aj príjmy z pokútnych zdrojov. Už len toto silnejúce podozrenie je pre reputáciu Policajného zboru ďalšia katastrofa a pre občanov Slovenskej republiky dôvod aj na protesty,“ povedal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár.

Liberáli pripomínajú, že nominácia Milana Lučanského prešla cez ministerku vnútra Denisu Sakovú a premiéra Petra Pellegriniho, nebola spochybnená ani zo strany Mostu-Híd a SNS. 
Podľa SaS je to neklamný znak, že staré poriadky zostávajú a Policajný zbor bude očami verejnosti pomáhať a chrániť najmä občanov, ktorí majú moc, politický vplyv a peniaze.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá