Neschopnosť vlády zabezpečiť APS ju významne diskvalifikuje

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Nezáujem lekárov o dobrovoľnú Ambulantnú pohotovostnú službu (APS) je dôsledkom nahromadených problémov v zdravotníctve, ktoré Ficove vlády zametali pod koberec. Tvrdí to strana Sloboda a Solidarita.

„Ak dnes ministerstvo zdravotníctva nedokáže zabezpečiť APS vo všetkých bodoch na území Slovenska, tak len reprodukuje nesprávne rozdeľovanie peňazí. Výsledkom je úbytok všeobecných lekárov a s tým aj súvisiaci nezáujem zabezpečovať pohotovostnú službu,“ povedala poslankyňa NR SR a tímlíderka SaS pre zdravotníctvo Janka Cigániková.

SaS upozorňuje, že ministerstvo zdravotníctva, dnes pod vedením Andrey Kalavskej za Smer-SD, ponúklo za APS nízku cenu a aj to na poslednú chvíľu. Teraz sa čuduje, že viac ako polovicu ordinácií APS nemá obsadenú lekármi. 

„Občanom tak hrozí významný diskomfort pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Miesto toho, aby ministerstvo skorigovalo pravidlá, ktoré samo pripravilo a nechalo si schváliť koaličnými poslancami, ministerka Kalavská už pripúšťa návrat k predchádzajúcim pravidlám, keď lekári mali pohotovosť povinne. To je znak chaosu a totálnej neschopnosti vládnej koalície spravovať veci verejné bez zbytočných spoločenských  konfliktov s dopadom na zdravie občanov. Hlavne, že prichádza s takzvanými sociálnymi balíčkami, kde bezducho rozdáva cudzie peniaze,“ tvrdí J. Cigániková.

Myšlienka, aby APS vznikla na dobrovoľnej báze, je pritom správna. Nesprávna je cena za túto službu, ktorú plošne určilo ministerstvo. Preto strana SaS navrhuje, aby sa táto cena vytvorila v súťaži záujemcov o APS, a to formou aukcií.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá