SaS pozve odborníkov k okrúhlemu stolu na tému Audiovizuálna kultúra a verejné financie

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
V súvislosti s pripravovaným návrhom strany Sloboda a Solidarita na zlepšenie financovania filmovej tvorby a audiovizuálnej kultúry SaS organizuje okrúhly stôl na tému Audiovizuálna kultúra a verejné financie.

Vysvetľuje tímlíderka SaS pre kultúru Renáta Kaščáková: "Naším cieľom je pozvať za jeden stôl odborníkov z oblasti audiovízie, štátnej správy, ale aj podnikateľského sektora či nezávislých odborníkov na správu verejných financií a pozrieť sa na podporu audiovizuálnej kultúry nielen z úzkeho pohľadu toho, čo potrebuje samotný sektor, ale aj zo širšej optiky verejných financií  vynakladaných na kultúru zo štátneho rozpočtu,"  a dopĺňa: "V týchto dňoch oslovujeme prizývaných aktérov a  verím, že podľa ich možností účasti už v najbližších dňoch doladíme ich skladbu a presný termín." 

Okrúhly stôl sa bude konať 18. júna v sídle SaS, Liberálnom dome. Na podujatie dostali pozvanie zástupcovia Audiovizuálneho fondu, RTVS, Ministerstva kultúry SR, Ministerstva financií SR, ako aj zástupcovia producentských a distribútorských združení a organizátori festivalov. SaS má záujem diskutovať s verejnosťou a najmä s odborníkmi, ktorých sa najviac týka financovanie  a rozvoj slovenskej kinematografie. Aj na základe ich odporúčaní chceme vniesť do financovania lepší a spravodlivejší systém.

Motiváciou k návrhom SaS smerujúcim k návrhu zmien v oblasti podpory filmovej tvorby je snaha zvýšiť mieru transparentnosti a kontroly pri narábaní s verejnými zdrojmi a v konečnom dôsledku dosiahnuť vyššiu hodnotu za peniaze. 

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá