Rozhodnutie o V. Špirkovi je nesprávne, očakávame vrátenie odňatých prípadov

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Reakcia podpredsedu strany Sloboda a Solidarita Ľubomíra Galka na obvinenie prokurátora špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka.

Strana Sloboda a Solidarita považuje rozhodnutie disciplinárnej komisie vo veci prokurátora špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka za nesprávne, lebo nezohľadnilo okolnosti, v akých sa V. Špirko nachádzal.

„Jeho tlačovú konferenciu treba vidieť nielen v kontexte vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ale aj v opakovaných zisteniach o netransparentnosti a predraženosti tendrov, ktoré sa uskutočňovali na ministerstve vnútra počas ministrovania Roberta Kaliňáka,“ uviedol podpredseda strany SaS Ľubomír Galko.

Podľa liberálov to, že V. Špirko prehovoril, bolo zapríčinené mimoriadnymi okolnosťami a je zrejmé, že z tohto dôvodu nebol ani potrestaný. Rozhodnutie rovnako nezohľadňuje skutočnosť, že štát sa ocitol v bezprecedentnej situácii, keď sa do jeho orgánov infiltroval organizovaný zločin.

„Pýtame sa – keď bol uznaný za vinného Vasiľ Špirko za jeho snahu bojovať proti organizovanému zločinu na najvyšších miestach –, kto bude brať na zodpovednosť Špirkovho šéfa, špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ktorý za dlhé roky vo svojej funkcii nepodal ani jednu obžalobu? Očakávame, že Vasiľovi Špirkovi budú vrátené všetky prípady, ktoré mu boli odňaté po políciou vykonštruovanom obvinení,“ uzavrel Galko.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá