Voľný pohyb hľadaného D. Brtvu na súde je škandál

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Nič tak rukolapne nevypovedá o chaose či korupcii v justícii ako to, že medzinárodne hľadaný Dávid Brtva mohol prísť na súd, vypovedať v kauze BMG a Horizont a nakoniec odísť zo súdu bez toho, aby ho niekto zadržal. To je podľa strany Sloboda a Solidarita asi svetový unikát.

Rovnako je podľa SaS zarážajúca a neospravedlniteľná schopnosť ďalšieho aktéra tohto gigantického podvodu Jozefa Majského dlhé roky sa vyhýbať na základe lekárskych potvrdení súdnych pojednávaní a mariť tým priechod spravodlivosti.

„Občania vláde a štátu s takouto justíciou nemôžu veriť. Žiadame orgány činné v trestnom konaní a ministra spravodlivosti Gábora Gála, aby celú záležitosť vyšetrili a vyvodili osobnú zodpovednosť,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik, podľa ktorého zlyhali justiční pracovníci, sudca i justičná stráž. 

„Občania, ktorí v BMG Investe a Horizonte prišli o svojej peniaze, majú nárok aspoň na spravodlivosť. Miesto toho sa im štát vysmieva tak, ako nám všetkým,“ doplnil A. Baránik.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá