M. Klus: Je zarážajúce, keď americký prezident nazýva diktátora dobrým priateľom

Summit Trump – Kim vyvoláva dojem optimizmu, no vzhľadom na historickú skúsenosť s vierohodnosťou severokórejských diktátorov nabáda k opatrnosti. Reaguje strana Sloboda a Solidarita na stretnutie amerického prezidenta a severokórejského vodcu. Zároveň vníma kriticky, keď Donald Trump legitimizuje diktátorov a autokratov.

Štandardný obrázok článku
Liberáli pripomínajú, že summit sa konal v atmosfére čerstvo rozpútanej obchodnej vojny medzi USA a jej najbližšími spojencami vrátane Slovenskej republiky. 
 
„Pôsobí zarážajúco, keď si americký prezident podáva ruku a nazýva dobrým priateľom diktátora jednej z najbrutálnejších totalít, akú kedy svet mal. Pritom pred pár hodinami spôsobil ten istý americký prezident rozkol na summite G7 a na adresu pozývajúceho kanadského premiéra vyslovil slová o nečestnosti a slabošstve,“ povedal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.
 
Podľa SaS je summit zlou správou pre Slovensko, keď je pre Trumpa dôležitejšia legitimácia diktátorov, ktorí ho chvália, ako zlepšovanie vzťahov so slobodným svetom, ktorý ho odôvodnene kritizuje.
 
„Platí, že odzbrojenie na Kórejskom polostrove je globálny záujem, o tom niet pochýb. Je to dôležité aj pre Slovensko, keďže Kórejská republika je náš dôležitý investor a zamestnávateľ,“ uzavrel M. Klus.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá