Ministerstvo dopravy plytvá financiami na prípravu diaľnic

Minister dopravy Árpád Érsek pokračuje v nesystémovom plytvaní finančných prostriedkov na prípravu výstavby diaľnic, ktoré nemá kryté v rozpočte. Okrem toho mu chýba strategický plán, čo chce stavať, za koľko a kedy. Reaguje strana Sloboda a Solidarita na kroky ministra z Mosta-Híd, ktorý chystá 170 kilometrov diaľnic, aj keď niektoré úseky podľa intenzity dopravy nebudú mať opodstatnenie ani o 15 či 20 rokov.

Štandardný obrázok článku

„Minister dopravy sa nechal počuť, že úzko spolupracuje s inštitútom Hodnota za peniaze. Preto občania SR majú právo vedieť, ktoré úseky diaľnic a rýchlostných ciest chce ministerstvo začať stavať v najbližších piatich rokoch, aké sú rozpočtované náklady na ich realizáciu a aké je k tomu stanovisko inštitútu Hodnota za peniaze,“ povedal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan.

SaS zároveň chce poznať, ako v tomto kontexte mieni rezort dopravy financovať opravy ciest 1. triedy, z ktorých 40 % úsekov je v nevyhovujúcom, resp.  havarijnom stave. „Na opravy týchto úsekov by mohli byť využité finančné prostriedky, ktoré sa teraz majú zbytočne využiť na financovanie projektovej prípravy na nepotrebné úseky. Navyše, niektoré dokumenty majú v rámci projektovej prípravy obmedzenú platnosť. Môže sa teda stať, že budú musieť byť opäť vypracované,“ poznamenal M. Ivan.

Poslanec NR SR Miroslav Ivan opätovne vyzýva ministra dopravy a výstavby Árpáda Érseka, aby zverejnil priority výstavby cestnej a železničnej infraštruktúry.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá