K. Galek: Čakáme na odpoveď, či nehrozí ďalšie predraženie výstavby elektrárne v Mochovciach

Poslanci Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti schválili návrh uznesenia Karola Galeka zo strany Sloboda a Solidarita, aby ministerstvo hospodárstva poskytlo výboru aktuálne informácie ohľadne dostavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach (EMO34). „Všetci Slováci, skladajúci sa na dostavbu Mochoviec, by sa mali dozvedieť, kedy a či vôbec budú mať z elektrárne nejaký úžitok,“ tvrdí tímlíder SaS pre energetiku K. Galek.

Štandardný obrázok článku

Poslancov zaujíma najmä termín dostavby EMO34 a jej financovanie. Ministerstvo hospodárstva má na odpoveď čas do polovice júla. 

Galek pripomenul, že premiér Peter Pellegrini pred niekoľkými dňami avizoval, že pôjde spolu s ministrom hospodárstva Petrom Žigom do Mochoviec na kontrolu, či nehrozí ďalšie predĺženie výstavby, prípadne jej predraženie. Tretí blok v Mochovciach by mal byť spustený už koncom tohto roka, štvrtý v novembri 2019.

„Pôvodne mali byť Mochovce spustené už v roku 2012, pričom sa počítalo s rozpočtom 2,8 miliardy eur. Dnes sa píše rok 2018 a investícia medzičasom narástla na 5,4 miliardy eur. Slovensko pre finančne nákladnú výstavbu Mochoviec dodnes nevidelo zo Slovenských elektrární ani cent,“ zakončil Karol Galek. 

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá